Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Przejeżdżał quadem przez rzekę, utknął w wodzie. Miał ponad promil alkoholu

Wczoraj w nocy w pobliżu Trzcińca kierujący quadem utknął na podmokłym terenie. Mężczyzna w momencie odnalezienia był nietrzeźwy, wkrótce stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy na terenie powiatu opolskiego. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od 39-letniego mieszkańca gminy Opole Lubelskiego, z którego wynikało, że jego kolega utknął quadem na terenie podmokłym w rejonie Trzcińca.

Co więcej, mężczyzna przekazał, że kierujący quadem jest częściowo sparaliżowany. Zgłaszający nie wiedział, gdzie dokładnie znajduje się jego kolega. W trakcie sprawdzania terenu policjanci odnaleźli mężczyznę w kompleksie leśnym. 32-letni mieszkaniec gminy Opole Lubelskie, przejeżdżając przez rzekę utknął pojazdem w wodzie.

Mężczyzna był częściowo wychłodzony. Policjanci przetransportowali 32-latka na drogę gruntową i wezwali zespół ratownictwa medycznego, który udzielił mu pomocy na miejscu. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, 32-latkowi grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

3 komentarze

  1. Rozstrzygnięcie czy oskarżony popełnił przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. zależy od ustalenia, czy droga, którą jechał jest to droga polna, na której odbywa się ruch pojazdów, czy też jest to prywatna droga dojazdowa do pól uprawnych lub inna gdzie nie ma ruchu pojazdów. Teren podmokły na to wskazuje.

  2. Utonoą ? Chyba jednak nie utoną skoro ma stanąć przed sądem. Spoko tytuł artykułu.

    • UTKNĄŁ

      Gdzie Pan/Pani dojrzał słowo „utonął”?

      Spoko komentarz, taki nie na temat 😉

Z kraju

Polityka i społeczeństwo