Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Przejechał po mężczyźnie kombajnem. W wyniku doznanych obrażeń 48-latek zmarł

W środę na jednym z pól na terenie powiatu tomaszowskiego doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Nie żyje mężczyzna, po którym przejechał kombajn zbożowy.

Do wypadku doszło w środę przed godziną 18 na terenie gminy Tarnawatka w powiecie tomaszowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na jednym z pól z udziałem kombajnu zbożowego. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili wstępnie, że 48-letni mieszkaniec gminy Tarnawatka podczas przejazdu kombajnu z jednego pola na drugie, najprawdopodobniej chciał wejść do maszyny, którą prowadził 53-letni kombajnista. Podczas wchodzenia do kombajnu, który był w ruchu, mężczyzna prawdopodobnie poślizgnął się na schodach wejściowych do kabiny. Następnie dostał się pod koło przednie maszyny.

Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 48-latek poniósł śmierć na miejscu. Kierujący kombajnem 53-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać szczegółowe przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

W związku z trwającymi żniwami i wykonywaniem prac polowych, policjanci apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek przy obchodzeniu się z maszynami rolniczymi. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, rutyna i pośpiech mogą doprowadzić do tragedii.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

10 komentarzy

  1. Pytanie zasadnicze czy 48-latek był trzeźwy?

  2. po co tam laz?

  3. W bizonie dało się zrobić schodki na kole a nie przed kołem. Ale Polska myśl techniczna zła.

  4. ,aa,boKrzycho.paPj

    Nieraz tak wchodziłem na kombajn będący w ruchu,zawsze mocno chwytałem rękami balustradę i zawsze było bezpiecznie

Z kraju

Polityka i społeczeństwo