690 680 960

Przedsiębiorcy już załamują ręce. Rząd chce przedłużyć zakaz przebywania przy granicy z Białorusią

Wszystko wskazuje na to, że zakaz przebywania w obszarze przy granicy polsko-białoruskiej zostanie przedłużony do końca czerwca. Jest już projekt rozporządzenia w tej sprawie.

W środę na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt rozporządzenia MSWiA przedłużający obowiązujący już blisko rok zakaz przebywania w obszarze przy granicy polsko-białoruskiej. Z dokumentu wynika, że przez kolejne 3 miesiące na tym terenie będą mogli przebywać głównie tylko mieszkańcy czy też osoby prowadzące tam działalność gospodarczą. W dalszym ciągu będzie to 68 miejscowości województwa lubelskiego, które przylegają do granicy.

Informacja ta załamała przedsiębiorców, którzy mieli nadzieję, że wiosną sytuacja się unormuje i w końcu zakaz zostanie zniesiony. Zwłaszcza, że przedłużenie zakazu do 30 czerwca oznacza, iż kolejny sezon turystyczny można będzie uznać za stracony.

-Przez wiele lat zarówno my, jak też organizacje turystyczne robiliśmy wszystko, aby promować nadbużańskie tereny jako doskonałe miejsce do spędzenia wolnego czasu. Na turystykę przestawiło się wiele osób, które wiązały z tym nadzieję na lepszą przyszłość. Nie brakuje takich, co zainwestowali w to bardzo duże pieniądze. Tymczasem wszystkie te starania zostały już zaprzepaszczone. U nas sezon zaczynał się na przełomie kwietnia i maja. Więc kolejny rok turyści nie będą mogli do nas przyjechać. Znów trzeba będzie startować od zera – mówi nam jeden z przedsiębiorców.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że wraz z początkiem lipca zakaz ten może zostać zniesiony. Wszystko dlatego, że do 30 czerwca ma zostać ukończona budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej. Jednak powstaje ona głównie w województwie podlaskim. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug, który będzie wymagał dalszej ochrony ze strony służb granicznych.

(fot. policja)

14 komentarzy

 1. Kolejny sposób kwacza na wykończenie kraju.

 2. miejcie pretensje do łukaszenki

  • O co?
   O zmienianie Polskiej Konstytucji rozporządzeniem?
   Wolne żarty.
   Za to powinien być Trybunał Stanu, ale nie dla Łukaszenki, bynajmniej.

 3. Ta, bo nagle każdy jechał na wakacje na biedny wschód i to pod samą granicę. Śmiechu warte.

 4. Powszechnie łamać zakazy zarządzone przez dyktatutę pis!!!

 5. Jak się wam nie podoba dyktatura PiS to może niedługo będziecie pod dyktaturą ale Putina to wtedy będzie raj.

  • Halo!!! Pobudka!!! PiS to pacynki Putina. Niedługo ogłoszą polexit.

   • Urojenia są bardzo niebezpieczne. Człowiek nie wie że je ma. Nie jest w stanie odróżnić ich od rzeczywistości.
    Najgorzej jednak, gdy na ich podstawie wyciąga się wnioski i buduje całe teorie.

 6. Możliwe że gorzej nie będzie.

  • Dziadek ze "slamsowa"

   Jak to nie będzie, już jest wojna.
   Jeszcze raz przypominam, uczcie sie rosyjskiego. 😆

 7. Od kiedy to ot tak można wprowadzać zakazy przemieszczania się po kraju bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego? Odpowiedź jest prosta: odkąd rządzi PiS. Dla nich Konstytucja RP to zwykły papier toaletowy.

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas