690 680 960

Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE-CRP na terenie Polski

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające, do 31 sierpnia 2022 roku, do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO. Stopnie alarmowe obowiązują na terytorium całego kraju.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające, do 31 sierpnia 2022 r. do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) (Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów nr 233 w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego CRP ) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO (Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów nr 234 w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego).

Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania.

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.

Stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności.

Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE-CRP na terenie Polski

Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE-CRP na terenie Polski

(fot. pixabay.com\RCB)

8 komentarzy

 1. Giertych ostatnio całkiem ciekawie powiedział. ”…Komuna wróciła po rządami PiS, kartki na węgiel są, podpis Prezydenta pod ustawą jest, tylko węgla brak”.

  • Dziadek ze Slamsowa

   Nie zapominajmy o braku cukru, wg. jakiejś tam agencji od spraw niedożywienia Narodu, cukier jest, ale pani sprzedawczyni w Biedronce pytana czy jest cukier, odpowiedziała pytaniem: „Cukier, a co to takiego ?”.

  • Babcia emerytka

   Zamiast węgla dostaniesz 3 tysiące i jak już zaczniesz zbierać chrust, może uzbierasz go tyle, że nie będziesz musiał starych opon ciąć na takie kawałki, żeby ci to kopciucha weszły.

   • Jakby tak zaczęli drukować bank knoty o nominale 1 grosza, to te 3 tysiące na węgiel, na dzień palenia w piecu CO moooże by wystarczyły

  • Ten typ niech idzie kicać.To mu dobrze idzie.

 2. X-X-X-X-X--X-X-X

  Czekam aż PiS zacznie winę za brak węgla zganiać na spekulantów…

 3. Że ten złodziej pełowski nie siedzi w więzieniu .

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas