Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie auta osobowego z kombajnem zbożowym

Wczoraj po południu na jednej z dróg powiatu lubartowskiego doszło do zderzenia pojazdu osobowego z kombajnem zbożowym. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał i zostało ono zakwalifikowane jako kolizja.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 17:30 w miejscowości Babczyzna w powiecie lubartowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że zderzyły się tam dwa pojazdy – auto osobowe oraz kombajn zbożowy.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z PSP w Lubartowie i OSP Ostrówek, a także policja. Na miejscu strażacy zastali uszkodzony pojazd osobowy i kombajn. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odcięciu elementu blachy z kombajnu w celu uwolnienia samochodu osobowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący kombajnem cofając uderzył w osobówkę.

W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. Policjanci ustalają jego szczegółowe okoliczności. W okresie żniw ruch maszyn rolniczych na drogach jest wzmożony, strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, a także podczas prac rolnych.

(fot. OSP Ostrówek)

11 komentarzy

 1. Jeśli planujesz na czas dojechać to weź pod uwagę, że na drodze spotkasz kilka kombajnów i zajmie ci to pół godziny dłuższej jazdy.

 2. … do kościoła kombajnem ? … gdyby jeszcze nowy za 1 mln to tak

  • Co to robi? Do ślubu największe starocie używają, a na bramę kombajn byłby ważnym argumentem. Sobota była, dziś kombajny posnęły, deszczowo.

 3. Nie zauważył?, Wtargnął mu gwałtownie na drogę? Może bąki po samochodzie latały? Pozwolę sobie wydać opinię: Niedopasowany!

 4. Jak nie jesteście doinformowani to nie piszcie głupot, to kombajn cofając najechał na samochód a nie tak jak wy piszecie

 5. Miał heder?

 6. Juzek z lubartoskiej

  A co ma heder do tego?
  Chyba tylko tyle by zlinczować i pogromić operatora

 7. Zaczęło się – większość kierowców nie potrafi patrzeć a jak już widzą kombajn to małpiego rozumu dostają – w piątek usiłowałem skręcić w lewo kombajnem – ale kilku imbecyli nie mogło wytrzymać i omijało mnie prawą stroną wjeżdżając na chodnik – co skutecznie uniemożliwiło mi opuszczenie skrzyżowania – bo przecież kombajny mają skrętną tylną oś i tył maszyny zachodzi i chwila nieuwagi j taki osioł miałby skasowaną furę – masakra – to samo jak mamy chodnik po obu stronach – na siłę pod tek kombajn – jeżdżę zawsze bez chederu, ma pełne oświetlenie, ubezpieczenia i zezwolenie na poruszanie się ponadnormatywnym pojazdem – bardzo uważam – ale wszystkich tępaków nie da się niestety dostrzec

  • Bardzo dobrze napisane. Zamiast przepuścić kombajnistę gdy gdzieś chce skręcić (jest wtedy nawet szybciej dla samochodów) to nie – ABY SZYBCIEJ! Ludzie miejcie trochę rozumu. To wielka maszyna, a za nią z tyłu nie widać jak wjedziesz na dupę i się trzymasz zaraz za zaczepem. I to fakt tył zachodzi i to bardzo więc jeśli nie chcecie mieć rozwalonych swoich fur to się trochę opamiętajcie. !