Prowadził ciężarówkę bez prawa jazdy. W naczepie przewoził źle zabezpieczone trzy pojazdy osobowe (zdjęcia)

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie podczas kontroli jednej z ciężarówek ujawnili, że mężczyzna siedzący za kierownicą nie posiada prawa jazdy. Co więcej, obywatel Ukrainy przewoził w naczepie źle zabezpieczony ładunek w postaci trzech pojazdów osobowych.

Wczoraj w okolicach miejscowości Chojno Nowe na drodze krajowej nr 12, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą.

Jak się okazało oba pojazdy miały zjazdowe tranzytowe numery rejestracyjne. Po analizie dokumentów ustalono, że ukraiński przedsiębiorca zakupił pojazdy, a dodatkowo w ładowni znajdowały się 3 samochody osobowe: dacia, audi i volkswagen. Już wstępna analiza dokumentów wykazała, że kierujący nie posiada prawa jazdy uprawniającego go do prowadzenia samochodów ciężarowych. Jednak to nie wszystkie problemy.

– Wykonywanie międzynarodowego przewozu drogowego pojazdem na numerach rejestracyjnych tranzytowych jest możliwe, ale wyłącznie w stanie próżnym tj. bez ładunku. Decyzja o załadowaniu trzech pojazdów osobowych spowodowała, że przewóz odbywał się z naruszeniem polsko – ukraińskiej umowy o wykonywaniu transportu drogowego. Dodatkowo, sposób przewozu ładunku urągał wszelkim zasadom obowiązującym w transporcie. Kierowca zamocował tylko jeden z pojazdów – tj. pierwszy od tyłu. Pozostałe 2 stały swobodnie na ładowni obijając się wzajemnie o siebie – wyjaśnia Paweł Gruszka Naczelnik Wydziału Inspekcji WITD w Lublinie.

Mężczyzna, aby kontynuować przewóz musi rozładować przewożone pojazdy i w stanie pustym będzie mógł kontynuować przejazd przez Polskę, oczywiście dopiero po uiszczeniu maksymalnej kaucji na poczet grożącej kary pieniężnej tj. 12 000 złotych. Kierowcę ukarano dwoma mandatami po 500 zł za niezabezpieczenie ładunku i brak prawa jazdy.

Do czasu uiszczenia kaucji i przysłania kierowcy z uprawnieniami, pojazd usunięto – na koszt przewoźnika – na wyznaczony parking strzeżony.

(fot. WITD)

3 komentarze

  1. Zaoszczędził.

  2. jak można czepiać się prawdziwych europejczyków, ukochany naród naszego małego wodzusia

  3. To te pojazdy osobowe nie pochodziły z kradzieży?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności