690 680 960

Prowadząc rower chciał przejść na drugą stronę jezdni. Został potrącony przez forda (zdjęcia)

W ciężkim stanie przebywa w szpitalu mężczyzna, który został wczoraj potrącony przez forda na trasie Lublin – Chełm. Znane są już dokładniejsze okoliczności zdarzenia.

Policjanci ustalili okoliczności wczorajszego wypadku, jaki miał miejsce na drodze krajowej nr 12 Piaski – Chełm. Jak już informowaliśmy, po godzinie 17 w miejscowości Kolonia Struża potrącony został mężczyzna. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak ustalili policjanci, 48-letni mężczyzna w rejonie skrzyżowania chciał przeprowadzić rower na drugą stronę ulicy. Wszedł jednak wprost pod nadjeżdżający z jego lewej strony samochód osobowy. Kierowca forda, nie był w stanie zatrzymać pojazdu i potrącił mężczyznę.

W wyniku zdarzenia pieszy doznał ciężkich obrażeń ciała i został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że 23-latek kierujący fordem był trzeźwy. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. policja, nadesłane)

13 komentarzy

 1. I święta krowa narobiła problemów kierowcy. Po co się rozglądać, przecież to kierowca ma uważać. Niech jeszcze płaci za uszkodzenia samochodu.

 2. Samochody osobowe w Lublinie

  Myślał że ma pierwszeństwo i nietykalność. A tu niestety..

 3. Franio zaraz wyjaśni w czym problem.

  • Franio myślał że ma pancerny rowerek i że ma pierwszeństwo a teraz leży sobie w szpitalku

 4. Kto o mnie pyta?

 5. mam dość kierowców z tego kraju…
  chamstwo, chamskie gesty, chamskie zachowanie, chamskie zagrywki
  większość goni jakby maił na pokładzie rodząca kobietę
  podwójna ciągłą – wyprzedzają
  ograniczenie do 30(nie pisze jednostki bo i tak nie ma to tu znaczenia) – jadą 80
  światło żółte – przyspiesza
  światło czerwone – może się uda
  światło zielone – stoi bo kozę z nosa nie wie gdzie wytrzeć
  przejście dla pieszych – mają gdzieś \\jestem większy\\
  jadą expresów-ką lub autostradą lewym pasem 80 – bo ma wszystkich w d…ie
  i taką litanię można pisać i pisać
  dociera dopiero jak coś się stanie strasznego ale wtedy jest za późno….

  • Masz rację i tak czasem się zastanawiam kto i jak zdobył PJ.

  • Samochody osobowe w Lublinie

   Poczytaj tutejsze komentarze a dowiesz się że na prawdę chamski to jest pewien rowerzysta z tego forum

 6. Kurde, dziwne to jakieś ford jechał od Chełma a chłop leżał na drugim pasie. Rowerzysta zawalił ale kierowca auta moim zdaniem nie jest bez winy, droga jest szeroka, sucho, dzień, widać z daleka czy coś idzie czy stoi.

 7. Nie chcę w żaden sposób usprawiedliwiać rowerzysty – może rzeczywiście nie zachował ostrożności i wszedł wprost pod samochód, ale może po prostu błędnie ocenił odległość od auta, dlatego że kierowca zwyczajnie jechał za szybko. Jeśli rzeczywiście ford jechał od strony Chełma to do skrzyżowania, na którym był wypadek obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Niestety, pokonując tą trasę 2 razy dziennie, 5 dni w tygodniu przekonuję się, że niewielu kierowców przejmuje się ograniczeniem prędkości w tym miejscu a wręcz są poirytowani, że ktoś ośmiela się jechać tak wolno. Generalnie to co się dzieje na odcinku od Struży do ekspresówki to jakiś horror. Kierowcy jadący od Chełma myślą, że już są na ekspresówce, a Ci jadący od Lublina, że jeszcze na niej są. Wyprzedzanie na skrzyżowaniach, na „trzeciego”, na zakazie, znaczne przekraczanie dozwolonej prędkości i oczywiście jazda na zderzaku to tam standard. W Struży przynajmniej raz na pół roku jest wypadek z udziałem pieszego lub rowerzysty i bardzo często są to wypadki śmiertelne. Tam nie ma chodnika, a po wyznaczonym dla pieszych i rowerów poboczu bardzo często jeżdzą kierowcy, którzy z „uprzejmości” przepuszczają tych jadących im na zderzaku.

 8. 23-latek kierujący fordem był trzeźwy… a ta trąba od roweru, co pofrunęła do śpitola ?

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas