690 680 960

Prokuratura zajmie się serią zgonów w Domu Seniora. „Mogło dochodzić do niepokojących zachowań”

Przeprowadzona kontrola wstępnie wykluczyła, aby śmierć pensjonariuszy Domu Seniora była powiązana ze szczepieniami. Jednak odkryto, że mogło dochodzić do braku profesjonalnego zachowania pracowników placówki w dobie trwającej epidemii. Dlatego sprawą mają się zająć śledczy.

Prokuratura Rejonowa w Puławach wszczęła czynności mające na celu wyjaśnienie dokładnych przyczyn śmierci pensjonariuszy Domu Seniora „A w sercu maj” w Woli Czołnowskiej. Jest to prywatny obiekt położony w gminie Baranów w powiecie puławskim, który zapewnia opiekę osobom w podeszłym wieku, niepełnosprawnym a także przewlekle chorym.

Na początku lutego, dzień po dniu, zmarły dwie osoby. W kolejnych dniach stan zdrowia pozostałych pensjonariuszy zaczął się pogarszać. Do tego zaczęły umierać kolejne osoby. Łącznie było to dziewięć osób. W międzyczasie okazało się, że wcześniej 37 pensjonariuszów zostało zaszczepionych przeciwko SARS-Cov-2. Początkowo podejrzewano, że zgony mogą mieć z tym związek, jednak przebywającym w Domu Seniora osobom wykonano testy na koronawirusa. Wtedy wyszło na jaw, że większość z nich jest zakażona. Wówczas 11 osób znajdowało się już w takim stanie, że konieczne było ich przetransportowanie do szpitala.

Sytuacją, jaka panuje w Woli Czołnowskiej, od razu zajęły się Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz Narodowy Fundusz Zdrowia. Z kolei służby podległe wojewodzie lubelskiemu przystąpiły do wyjaśniania przyczyn śmierci pensjonariuszy. Dzisiaj już wiadomo, że nie stwierdzono podstaw, aby bezpośrednio łączyć zgony pensjonariuszy z przyjęciem przez nich pierwszej dawki szczepionki. Jednak kontrola wykazała, że w Domu Seniora „mogło dochodzić do niepokojących zachowań”.

W związku z tym wojewoda lubelski Lech Sprawka podjął decyzję o powiadomieniu o wszystkim prokuratury. Jak udało nam się ustalić, chodzi o brak profesjonalnego zachowania pracowników placówki w dobie trwającej epidemii, przez co mogło dojść do popełnienia przestępstwa. Obecnie sytuacja w Domu Seniora „A w sercu maj” jest stale monitorowana.

(fot. DS „A w sercu maj”)

32 komentarze

  1. Od roku niemal każda śmierć w dobie pandemii zawsze jest powiązana z Covidem, niezależnie od jakości przeprowadzanych testów na wirusa, których wyniki bywaja niejednoznaczne i omylne. To na pewno wirus!!! Tymczasem na śmierć po przyjęciu szczepionki nigdy nie ma bezpośrednich dowodów, że miała jakikolwiek wpływ na zgon zaszczepionego. To nic, że pacjent był zdrowy, a w niedługim czasie po szeczpionce nagle zmarł… Nie, to nie ma nic wspólnego ze szczepionką.

  2. oczywiście, że wynik szczepionki, zdrowi młodzi ludzie po pierwszej dawce ledwo z łóżka wstają a co dopiero seniorzy.

  3. Jeżeli personel w ramach oszczędności wszystkich seniorów personel szczepił jedną igłą i strzykawką i jeszcze na inne schorzenia to jak mają nie kojtnąć? Wiele prywatnych domów seniora tak robi jak rodzina troszkę mniej się interesuje a pensjonariuszka ma lekką demencję.

  4. oczywiście, że to po tej „super” szczepiące

Kursy walut

  • USD 4.3467zł -0.57%
  • GBP 5.3385zł -0.33%
  • EUR 4.6888zł -0.2%
  • CHF 4.7154zł -0.03%

Polub nas