Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok

Przesuwający się nad Polskę wyż przyniesie stabilizację pogody. W Sylwestra i Nowy Rok nie powinno padać, a na termometrach zobaczymy kilka stopni poniżej zera.

Po wietrznej aurze nad Polską przyszła stabilizacja pogody. Już dzisiaj pozostaniemy w zasięgu klina wyżowego o ciśnieniu 1040 hPa. Z zachodu napływa ciepłe powietrze. Ostatnie dni roku miną pod znakiem dalszej dominacji mocno rozbudowanego ośrodka wysokiego ciśnienia, który przesuwa się nad Węgry i Serbię.

Piątek

Temperatura w tym dniu wyniesie od 0 °C do 2 °C. Zachmurzenie na ogół duże do całkowitego. Wiatr na ogól słaby, w porywach do 20 km/h z zachodu, północnego-zachodu. Ciśnienie wyniesie 1037-1035 hPa i stopniowo będzie maleć. Mogą wystąpić słabe opady śniegu.

Noc z piątku na sobotę

Termometry wskażą od -4 °C do -2 °C. W drugiej części nocy rozpoczną się rozpogodzenia, co umożliwi silniejsze spadki temperatury. Ciśnienie nadal wysokie, oscylować ma w przedziale 1034-1032 hPa i dalej będzie się obniżać.

Sobota (Sylwester)

W ostatni dzień roku temperatura wyniesie od 0 °C do 4 °C. Do pierwszej części dnia zalegać mogą lokalnie chmury niskie. Potem najprawdopodobniej powinno się wypogodzić. Ciśnienie wyniesie 1026-1028 hPa i ma szybko spadać.

Noc z soboty na niedzielę

Niewielkie zachmurzenie bądź jego brak przyczyni się do silniejszych spadków temperatury. Termometry wskażą od -5 °C do -2 °C. W drugiej części nocy zachmurzenie zacznie stopniowo rosnąć, ale nie będzie padać. Ciśnienie dalej powinno spadać i wartości jego znajdować będą się w przedziale 1020-1022 hPa.

Niedziela (Nowy Rok)

Termometry w tym dniu wyniosą od -2 °C do 1 °C. Na niebie może pojawić się zachmurzenie niskie związane z nasuwającą się zatoka niskiego oraz frontem atmosferycznym od północnego-zachodu. Nie powinno padać.

2016-12-29 11:52:50
(fot. lublin112.pl, prognoza opracowana przez http://lubelscyfanipogody.pl/)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7247zł 0.82%
  • GBP 5.1946zł -0.8%
  • EUR 4.5175zł 0.07%
  • CHF 4.1205zł 1.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”