Prognoza pogody na nadchodzący tydzień

W ciągu najbliższych dni Polska i Lubelszczyzna odpocznie od zwrotnikowej masy powietrza. Do kraju napływać będzie chłodniejsze powietrze znad Oceanu Atlantyckiego.

Poniedziałek

Na Lubelszczyźnie w tym dniu temperatura będzie wynosić w przedziale 18 °C – 23 °C. Zachmurzenie na ogół umiarkowane do dużego. Nie można wykluczyć słabych opadów deszczu. W nocy temperatura na poziomie 13 °C – 14 °C

Wtorek

Temperatura kształtować powinna się w przedziale 22 °C – 25 °C. Zachmurzenie na ogół małe do dużego. Możliwe będą słabe opady deszczu. W nocy 13 °C – 15 °C.

Środa

W ten dzień nad Lubelszczyznę w dalszym ciągu będzie napływać powietrze polarnomorskie znad Atlantyku. Temperatura kształtować powinna się w przedziale 21 °C – 25 °C. Nocą temperatura oscylować ma na poziomie 13 °C – 16 °C. Towarzyszyć powinno nam głównie niewielkie zachmurzenie chmurami piętra wysokiego. Nie powinno padać.

Czwartek

Temperatura oscylować będzie na poziomie 19 °C – 22 °C. Może także słabo padać w regionie. Zachmurzenie na ogół średnie do dużego. W nocy temperatura na poziomie 12 °C – 14 °C.

Piątek

W piąty dzień tygodnia podobnie jak w czwartek. Wartości temperatury powinny przyjmować wartości na poziomie 22 °C – 25 °C. Nie powinno też padać a zachmurzenie będzie niewielkie.

Sobota

W pierwszy dzień sierpnia zacznie robić się coraz cieplej. Temperatura wzrośnie do nawet 29 °C – 30 °C w regionie. Do Polski południowej stopniowo zacznie napływać powietrze zwrotnikowe niezwykle ciepłe, ale także zasobne w wilgoć. W nocy temperatura w przedziale 14 °C – 15 °C.

Niedziela

Najprawdopodobniej w niedzielę w Polsce zrobi się upalnie. Na Lubelszczyźnie temperatura może wynosić nawet 31 °C – 33 °C. Zachmurzenie głównie piętra wysokiego. Nie powinno także padać, lecz w południowej, południowo – wschodniej części kraju nie można wykluczyć rozwoju burz.

2015-07-26 23:53:35
(fot. lublin112.pl, prognoza opracowana dzięki współpracy z serwisem Lubelscy Fani Burz)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online