Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Prognoza pogody na nadchodzący tydzień. Więcej słońca i z każdym dniem coraz cieplej

Po znacznym ochłodzeniu nad region napłyną cieplejsze masy powietrza. Już jutro lokalnie na tremometrach pojawi się kilkanaście stopni na plusie.

Od początku tygodnia trwa w Polsce ochłodzenie. Jest to zasługa napływu chłodnej masy powietrza pochodzenia arktycznego znad Skandynawii oraz rosyjskiej Karelii. W wielu miejscach Polski odnotowano ujemne temperatury.

Już w ciągu najbliższej nocy od wschodu Polski będzie się rozpogadzało, a w niedzielę przywita nas słoneczny poranek. Na otwartej przestrzeni dokuczać będzie umiarkowany północno wschodni i wschodni wiatr, w porywach dochodzący nawet do 45 km/h, potęgując nieco odczucie chłodu. W regionie nie są prognozowane opady.

Na termometrach zobaczymy w niedzielę od 10 °C do 12 °C w najcieplejszym momencie dnia. Zachmurzenie, małe do umiarkowanego. W poniedziałek w regionie od 9 °C do 12 °C, zachmurzenie na ogół małe do umiarkowanego, lokalnie duże. Nie prognozuje się opadów atmosferycznych.

We wtorek zbliżona sytuacja pogodowa w regionie. Na termometrach od 9 °C do 11 °C. Bez opadów i z większą szansą na pogodne niebo. Od środy nawet 16 °C w województwie lubelskim i bez opadów, z każdym dniem powinno być coraz cieplej. O pogodzie na nadchodzące święta przeczytacie tutaj.

Położenie opadów i obszar zachmurzenia

(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. A kiedy w końcu deszcz? Bo sucho jak skur*wesyn

Z kraju