Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Produkował alkohol bez zezwolenia. Policjanci zarekwirowali mu aparaturę, zacier i gotowy produkt (zdjęcia)

Za nielegalną produkcję alkoholu odpowie 54-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Policjanci podczas przeszukania zarekwirowali mężczyźnie aparaturę do wyrabiania alkoholu, gotowy produkt oraz 85 litrów zacieru.

Bialscy policjanci weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta, po tym jak otrzymali informację, że mieszkający tam 54-latek może produkować alkohol bez wymaganego zezwolenia.

Na miejscu mundurowi ujawnili aparaturę służącą do wyrabiania alkoholu domowym sposobem, natomiast w piwnicy kilka litrów gotowego już produktu oraz 85 litrów zacieru. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia, a sprzęt do produkcji alkoholu zarekwirowany.

54-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od mężczyzny pieniądze w kwocie 2 tys. zł. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku.

Produkował alkohol bez zezwolenia. Policjanci zarekwirowali mu aparaturę, zacier i gotowy produkt (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

25 komentarzy

  1. Ludzie niepijta.

  2. Abraham Srul Abdul Nasrallah

    A za komuny nyski jeździły na meliny po bimber… eh czasy.