Dzisiaj zrobimy zakupy. Kolejna taka niedziela w kwietniu

26 stycznia to niedziela handlowa, kolejna taka niedziela będzie dopiero w kwietniu. W 2020 r. niedzielne zakupy będziemy mogli zrobić tylko siedem razy.

Dzisiaj, 26 stycznia, przypada jedna z siedmiu niedziel handlowych w 2020 roku. W minionym roku okazja do zrobienia zakupów była w każdą ostatnią niedzielę miesiąca.

W 2020 zrobimy zakupy siedem razy. Kolejna niedziela handlowa będzie dopiero 5 kwietnia. Kolejne zaś 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia.

Zmiany te wynikają z Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, która weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zakaz handlu nie obowiązuje m.in. w punktach gastronomicznych, stacjach paliw, aptekach i punktach aptecznych, w zakładach leczniczych dla zwierząt, w placówkach pocztowych czy hotelach.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

15 komentarzy

 1. Wychodzi na to ze w 2020 roku tylko 7 razy dam na tace i jak tu kurtfa doczekać zbawienia z taką partią rządzącą… nie wapomne juz ze nie mam juz miejsca na scianie na kolejne obrazy które i tak juz pękają od wypchanych i pochowanych za nimi pieniędzmi jeszcze troche to uszami i oczami swietych bedą wychodzic na wierzch..

 2. Grupka nie zadowolonych że im sklepy zamknęli w niedzielę.Jeden mądrzejszy od drugiego.Bo on się nudzi w niedzielę to pójdzie połazi po sklepie.Ale żeby on miał co robić w niedzielę to ktoś musiał pracować.I bardzo dobrze.W Niemczech nigdy nie były otwarte sklepy w niedzielę .I tam jest o.k a w Polsce bida i nędza bo mu zamknęli.

  • W Anglii za to zawsze były otwarte sklepy w niedzielę. To żaden argument… Zresztą, jeśli nigdy nie widziałeś na oczy jak liczna była ta „grupka” przychodzących na zakupy w niedzielę to nie ma o czym z Tobą rozmawiać.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7512zł 0.29%
  • GBP 5.1235zł 0.18%
  • EUR 4.5497zł 0.13%
  • CHF 4.2183zł 0.05%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL