Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dzisiaj zrobimy zakupy. Kolejna taka niedziela w kwietniu

26 stycznia to niedziela handlowa, kolejna taka niedziela będzie dopiero w kwietniu. W 2020 r. niedzielne zakupy będziemy mogli zrobić tylko siedem razy.

Dzisiaj, 26 stycznia, przypada jedna z siedmiu niedziel handlowych w 2020 roku. W minionym roku okazja do zrobienia zakupów była w każdą ostatnią niedzielę miesiąca.

W 2020 zrobimy zakupy siedem razy. Kolejna niedziela handlowa będzie dopiero 5 kwietnia. Kolejne zaś 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia.

Zmiany te wynikają z Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, która weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zakaz handlu nie obowiązuje m.in. w punktach gastronomicznych, stacjach paliw, aptekach i punktach aptecznych, w zakładach leczniczych dla zwierząt, w placówkach pocztowych czy hotelach.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

15 komentarzy

  1. Wychodzi na to ze w 2020 roku tylko 7 razy dam na tace i jak tu kurtfa doczekać zbawienia z taką partią rządzącą… nie wapomne juz ze nie mam juz miejsca na scianie na kolejne obrazy które i tak juz pękają od wypchanych i pochowanych za nimi pieniędzmi jeszcze troche to uszami i oczami swietych bedą wychodzic na wierzch..

  2. Grupka nie zadowolonych że im sklepy zamknęli w niedzielę.Jeden mądrzejszy od drugiego.Bo on się nudzi w niedzielę to pójdzie połazi po sklepie.Ale żeby on miał co robić w niedzielę to ktoś musiał pracować.I bardzo dobrze.W Niemczech nigdy nie były otwarte sklepy w niedzielę .I tam jest o.k a w Polsce bida i nędza bo mu zamknęli.

    • W Anglii za to zawsze były otwarte sklepy w niedzielę. To żaden argument… Zresztą, jeśli nigdy nie widziałeś na oczy jak liczna była ta „grupka” przychodzących na zakupy w niedzielę to nie ma o czym z Tobą rozmawiać.