Prezydent Lublina kupił chryzantemy przy ul. Lipowej. „Chcę w ten sposób pomóc lokalnym producentom kwiatów i handlowcom” (zdjęcia)

Prezydent Lublina wybrał się dzisiaj po chryzantemy na stoiska w rejonie cmentarza przy ul. Lipowej. Krzysztof Żuk w ten sposób chce pomóc lokalnym handlowcom, w tym trudnym dla nich czasie.

Po wprowadzeniu wczoraj obostrzenia związanego z zakazem wstępu na cmentarze przez najbliższe trzy dni, w najgorszej sytuacji znaleźli się producenci kwiatów oraz osoby handlujące w rejonie cmentarzy. W całym kraju trwają akcje mające na celu wsparcie handlujących m.in. chryzantemami.

Część kwiatów trafi do domów lub ogrodów, część zaś władze miast starają się odkupić od sprzedających. W sobotę na przycmentarnych stoiskach przy ul. Lipowej pojawił się prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

– Kupiłem dziś chryzantemy, po weekendzie zawiozę je na groby bliskich, cześć zostawię na tarasie. Chcę w ten sposób pomóc lokalnym producentom kwiatów i handlowcom. Wszystkich do tego zachęcam, bo ci ludzie z dnia na dzień zostali pozbawieni możliwości zarobienia środków na życie, a zainwestowali wcześniej ogromne sumy w zaopatrzenie swoich stoisk na Wszystkich Świętych – napisał na Facebooku Krzysztof Żuk.

(fot. Krzysztof Żuk)

134 komentarze

 1. Całkiem przypadkiem byli fotografowie i wszystko uwieczniali PROPAGANDA

  • nie on sam zrobił zdjęcia i wstawił na swojego FB i przysłał do redakcji – lepszy jest cwaniaczek – influencer z Lublina

 2. Żenada roku. Wy też jak idziecie na zakupy robi ie zdjęcia i wrzucacie je na fb 🤣🤣🤣

 3. PROPAGANDA DZIĘKUJĘ PANIE ŻUK ZA PŁATNE PARKINGI CHYBA ZA TE ZYSKI KUPIŁ PAN CHRYZANTEMY

 4. Oj robi z siebie żuczka. Ciekawe czy tak firmom turystycznym zaczniecie pomagać i kupować wycieczki aby wesprzeć turystykę

 5. …. i brawo żuk!. Jeszcze powinien zrobić kupę w automatycznym tojtoju obok (na który wydał 200 tys zyli) żeby wesprzeć lokalne kible…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7288zł -0.23%
  • GBP 5.2602zł 0.06%
  • EUR 4.5298zł -0.04%
  • CHF 4.1347zł -0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Start Moto Sezonu w Lubartowie
  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej