690 680 960

Prezydenci Polski i Litwy przyjadą do Lublina. Uczczą rocznicę zawarcia Unii Lubelskiej

Jutro do Lublina przyjadą prezydenci Polski i Litwy. Wezmą udział w uroczystościach związanych z rocznicą zawarcia Unii Lubelskiej. Beda występowały utrudnienia w ruchu.

W piątek 22 lutego Lublin będzie gościł prezydentów Polski Andrzeja Dudę i Republiki Litewskiej Dalię Grybauskaitė. Głowy państw wspólnie złożą wieniec pod pomnikiem Unii Lubelskiej na Placu Litewskim. Będzie to wyrazistym akcentem obchodów rocznicy 450-lecia zawarcia Unii Lubelskiej, jednego z najważniejszych wydarzeń we wspólnej historii Polski i Litwy.

Nieprzypadkowo również spotkanie odbędzie się w symbolicznym miejscu dla upamiętnienia Unii Lubelskiej, czyli na Placu Litewskim pod Pomnikiem Unii Lubelskiej, wzniesionym w 1826 roku. Ceremonia rozpocznie się o godzinie 11:00.

W związku z wizytą prezydentów obu państw, kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu. Problemy komunikacyjne będą występować zarówno w centrum miasta, jak też na na głównych ulicach w czasie przejazdu kolumny prezydenckiej.

22 komentarze

  1. Oj kolumna rządowa chyba jeszcze w Lublinie się nie rozwaliła . Każdy posiadacz sjeczento niech ma się na baczności.

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie