Premierzy Polski, Czech, Słowacji i Węgier przyjadą do Lublina. Będą rozmawiać m.in. o sytuacji na Białorusi

Jutro po południu w Lublinie odbędzie się spotkanie premierów krajów wchodzących w skład Grupy Wyszehradzkiej. Szefowie rządów Polski, Czech, Słowacji i Węgier debatować będą w Centrum Spotkania Kultur.

W piątek do Lublina przyjadą przedstawiciele Grupy Wyszehradzkiej. Chodzi o premierów Polski Mateusza Morawieckiego, Słowacji Igora Matovica, Węgier Viktora Orbana a także Czech Andreja Babisa. Jedną ze spraw, jakie mają być poruszane, jest obecna sytuacja na Białorusi.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.30, kiedy to na placu przed Centrum Spotkania Kultur premierów państw Grupy Wyszehradzkiej powita szef rządu Mateusz Morawiecki. Następnie odbędą się rozmowy premierów.

Do udziału w szczycie Grupy Wyszehradzkiej strona Polska zaprosiła liderkę białoruskiej opozycji Swiatłanę Cichanouską, która wczoraj przyjechała do naszego kraju. Czeskie media informują jednak, że sprzeciwił się temu premier Czech Andrej Babis. Obecnie jednak strona rządowa podtrzymuje, że wszyscy przedstawiciele Grupy Wyszehradzkiej pojawią się w Lublinie.

(fot. KPRM)

Zobacz również

22 komentarze

  1. Milicji już się masa kręci po ulicach.
    Jest ich tyle, że można by było pomyśleć, że przyjeżdża sam Jarosław Wspaniały, zawsze dziewica, a nie tylko Pinokio.

  2. A może nawet wschodząca gwiazda lubelskiej i polskiej polityki i nauki wiceminister Patkowski zaszczyci Lublin swą wizytą i kolejnymi swymi mądrościami, rodzaju „4 tys. brutto to aspiracje polskiej klasy średniej” czy „konstytucyjny limit zadłużenia jest głupi”?

  3. Zachód powoli skrobię ziemię ruską po kawałeczku .Po co to się mieszać? Putin jak się wkurzy w końcu uderzy pięścią w stół i ciekawe kto wtedy nam pomorze ???

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!