Budynki rozebrano, dzisiaj runął górujący nad okolicą komin. W tym miejscu powstanie kolejna Biedronka (zdjęcia, wideo)

Stał w tym miejscu przez ponad 20 lat i był niejako wizytówką PZM-u. Dzisiaj przed południem został zburzony. Niebawem rozpocznie się budowa kolejnego w Lublinie marketu Biedronka.

Od ponad miesiąca trwają prace związane z rozbiórką budynku gospodarczego przy ul. Prusa w Lublinie. Należy on do lubelskiego oddziału Polskiego Związku Motorowego. Przez lata znajdowała się tam pralnia i kotłownia. Jednak po podłączeniu obiektów do miejskiej sieci ciepłowniczej, budynek stał bezużyteczny.

W ostatnim czasie działką zainteresowała się firma Jerónimo Martins, która upatrzyła sobie ten teren na miejsce dla kolejnego sklepu sieci Biedronka. Polski Związek Motorowy zgodził się przeznaczyć w wieloletnią dzierżawę działkę, na której niebawem rozpocznie się budowa obiektu handlowego.

Dzisiaj przed południem rozpoczęło się wyburzanie ostatniego z elementów dawnej kotłowni, czyli górującego nad okolicą komina. Stał on w tym miejscu przez ponad 20 lat i był niejako wizytówką PZM-u. Operacja przebiegła zgodnie z oczekiwaniami i potężny obiekt runął na ziemię dokładnie tak, jak zaplanowano.

 

 

(fot., wideo – nadesłane)

Zobacz również

32 komentarze

 1. Lesnym dziadkom kasa z toru sie skonczyla??

 2. W normalnej Polsce tam za Wisłą na zachód wszędzie DINO i sporadycznie Stokrotka….

 3. ależ to było widowiskowe!

 4. Oby tylko szersze drzwi do tych biedronek robili. To, że samochodem nie można wjechać do środka to kolejny akt walki z kierowcami.

 5. Do 1,40 bardzo pasjonujący i trzymający w napięciu film.

 6. NOI BARDZO DOBRZE. Dzięki Biedronce mamy niskie ceny i dobra jakość towarów. (Zresztą prawie wszystko jest produktowane w Polsce). Żeby nie Biedronka byśmy byłi okradani przed naszych rodzimych prywaciarzy. .
  Ktoś niewierzy? Proszę się przejść po tzw.Polskich sklepach i porównać sobie ceny. . Polak cię wydoi oszuka jak nikt w Europie. Drugiego takiego narodu niema….

  • Prawda to co piszesz. Dla mnie patriotyzm gospodarczy nie istnieje z powodu wielokrotnie słyszanego zdania od rodzimych producentów żywności” Panie to dla siebie nie pryskane, tamto to na handel” i ” miastowe wszystko zeżra bo się g..o znają” . Dlatego mity o naszej zdrowej żywności i rzekomo samej chemii z zagranicy, dawno wsadziłam między bajki, kupuje to na co mam ochotę bez patrzenia skąd pochodzi 😉

 7. Tych lesnych dziadkow z PZM to…. wiecie co…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja