Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Premier Mateusz Morawiecki w Janowie Lubelskim. „Mamy uzdrowione finanse publiczne. Przeznaczamy te środki na to, co jest najbardziej potrzebne” (wideo, zdjęcia)

W środę premier Mateusz Morawiecki w Janowie Lubelskim oficjalnie ogłosił plany zwiększenia budżetu dla Programu Kolej Plus. Oznacza to zwiększenie finansowania z 5,6 mld zł do ponad 11 mld zł, dzięki czemu zostaną zrealizowane 34 projekty modernizacji lub budowy nowych linii kolejowych.

40 komentarzy

 1. Ludzie zaczynają psioczyć widząc masę ciężarówek wywożących drewno z Lasów Janowskich. Cięcie na potęgę, pojedźcie w głąb lasów – ogromne połacie pustych przestrzeni po wycinkach. Po to jest ten cyrk z koleją, łatwiej i taniej będzie. Nie o pasażerów tu chodzi. Miała być komunikacja autobusowa/busowa do każdej „wykluczonej” komunikacyjnie wsi. I co? I NI MA. Słowa, słowa słowa. Prezydent Duda rok temu w Chrzanowie mógł przemawiać z trawiastego boiska. Premier potrzebuje wielkiej sceny i nagłośnienia niczym Zenek Martyniuk czy inny Enej. Stać nas. Pan zapłaci, pani zapłaci. od tego mamy ciemny lud.

 2. Pinokio jak mówi i się szyderczo uśmiecha to kłamie no ale kto widział polityka który nie kłamie

 3. Płaczą pełowskie złodzieje bo kraść już nie mogą brawo PiS i Pan premier.

  • PO to może uczyć się od PiS-u jak rozkradać kraj.

  • Asie intelektu – powtórzę: Może łaskawco kilka konkretów? Kto kradł (imię nazwisko), co?, ile? I najważniejsze – jakie zapadły wyroki? Ile prawa i sprawiedliwa prokuratura przez 6 lat skierowała wniosków do sądów / Wobec kogo? Nie wystarczy powtarzać „wina Tuska”. Od tych win Tuska już wszyscy chodzicie pijani…

   • wina tuska jest to że pisiory, sprzedały ostatnie polskie zakłady produkcji przetworzonych owoców miękkich,
    winą tuska jest to że w 2012 chleb kosztował 2 zł teraz 5 złotych, bo jakby wtedy tusk kazał chleb po złotówce sprzedawać teraz pisuary by kazali sprzedawać po 4 złote, czyli złotówkę na jednym bochenku to przez tuska.
    to że 10 lat temu mogłem kupić za 2 złote loda napój i lizaka, a teraz lizak kosztuje 2 złote, a napój 5 zł.
    winą tuska jest to że jak 8 lat temu zarabiałem 2200 zł, to mi więcej zostawało niż teraz jak zarabiam 3000.
    winą tuska jest to że pisiory zakazały aborcji bo oni są prorodzinni, ale już żeby podnieść świadczenia dla rodzin których dzieci są chorzy ciezko, i potrzebują opieki, to nie, bo tak niskie fundusze na to to przez PO bo jeszcze tusk nie podnosił, ale sami nie mogą podnieśc bo to wina tuska.
    winą tuska jest to że czajka waliła szambo do wisły, przecież 30 czy 40 lat temu jak budowali to nawet jak nie był u władzy mógł sprawdzić czy nic się nie popsuje po 40 latach.
    Winą tuska jest to że sasin 70 mln wyprowadził z skarbu państwa, a jego ochroniarz dostał posadkę w POczcie polskiej.
    Winą tuska jest to że szumowski masek bez atestu nazałatwiał za grubą kasę.
    winą tuska jest 125 mln przewalone przez obecny rząd na respiratory które nigdy nie dotarły do polski.

    i teraz żeby nie być stronniczy, PIS po jedno zło.. kradli kolesie i będą kradli dzięki takim dzbanom jak wy, wielce skłócone partie a za kamerą walą wóde razem i się śmieją z was. pewnie pisiory wiecie też że doradcą tego złego tuska był wspaniały VATOWIECKI, ten sam który jest waszym bohaterem, czyli co tusk nie słuchał doradcy głównego?? KPINA I 3 METRY MUŁU pozdrawiam pisiorki.
    a i jeszcze mandaty, w belgi za spowodowanie kolizji drobnej, nie dostajesz mandatu, przypomnijcie mi jak to w polsce wyglada, gdzie zrobisz komuś ryse na aucie,
    PIs chciał wprowadzić podatek id mediów bo węgry tak mają, ale nie powiedzieli ze w węgrzech nie ma już innych mediów jak rządowe.

 4. as ,twierdzisz że tak kradli ? to pomyśl jak wtedy dobrze się żyło mimo tych kradzieży więc jak to się dzieje że teraz nie kradną a jest tak u j owo .?

 5. Tak się bawią, tak się bawią z.ł.o.d.z.i.e.j.e!!!!!

 6. Donald jest Zerem.

 7. Ciekawe w jaki sposób kolej ma się przyczynić do rozwoju wsi. Chyba żeby łatwiej było z niej wyjeżdżać i pracować w mieście.

 8. Różne kraje pomagają Ukrainie militarnie Ukrainie w szerokim zakresie a Morawiecki mówi tylko o broni defensywnej. Błaszczak zamiast wysłać Ukrainie ile to możliwe bo od tego zależy też los Polski martwi się głównie o zakupy dla naszej armii.

Z kraju

Sport