„Prace już dawno skończyli, jednak nie można jeździć”. Mieszkańcy nie mogą się doczekać otwarcia ul. Kalinowszczyzna

Od połowy grudnia kierowcy będą mogli korzystać już z całej ul. Kalinowszczyzna. Trwają ostatnie prace związane z oznakowaniem, czy też uzupełnianiem brakujących elementów brukarskich.

Od kilkunastu dni otrzymujemy sygnały od naszych czytelników związane z przebudową ul. Kalinowszczyzna. Nowa nawierzchnia jest już gotowa od kilku tygodni, tymczasem część ulicy jest wyłączona z użytkowania. Od strony ul. Lwowskiej barierki uniemożliwiające przejazd znajdują się przy skrzyżowaniu z ul. Floriańską, z drugiej strony zaś przy wjeździe w ul. Białkowska Góra.

„Prace przy remoncie ul. Kalinowszczyzna skończyli już dawno, sprzęt został zabrany, pracowników też już nie widać, jednak ulicą nie można jeździć. Postawili na środku barierki i nikt nie wie o co chodzi” – pisze Pan Wiesław. „Dlaczego, pomimo zakończenia prac na ul. Kalinowszczyzna, nie została ona dopuszczona w całości do ruchu? Środkowa cześć jest odgrodzona, choć nic się tam już nie dzieje” – dodaje Pan Rafał. Niektórzy obawiają się nawet, że część ulicy, która jest zamknięta, została źle wykonana i stąd nie dopuszczono jej do ruchu.

Tymczasem wykonawca wcale prac nie zakończył. Co więcej, ma na to jeszcze ponad pół roku, gdyż zgodnie z umową, termin wykonania inwestycji upływa w połowie 2020 roku. Nie należy się jednak obawiać, że tyle trzeba będzie czekać na otwarcie ulicy. Ma to nastąpić już niebawem, a dokładnie w ciągu dwóch tygodni. Od kilku dni nanoszone jest oznakowanie poziome, do wykonania zostały jeszcze ostatnie prace brukarskie jak też te, związane z zielenią.

(fot. lublin112)

5 komentarzy

 1. A gdzie BUS PASY? No pytam sie gdzie?

 2. Zrobili przed terminem i już się Janusze pieklą, że nie mogą Passeratti przetestować na nowym odcinku specjalnym. Następnym razem wykonawca powinien zostawić po metrowym wykopie w poprzek pasa na początku i końcu drogi dopóki nie zakończy wszystkich robót wewnątrz. Nie będzie konieczności tłumaczenia się.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia