Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar w zakładach Lubelli, ewakuowano część pracowników. Na miejscu pracują strażacy (zdjęcia)

W poniedziałek po południu doszło do pożaru w zakładach Lubelli przy ul. Wrotkowskiej w Lublinie. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej i pogotowie energetyczne.

Do pożaru doszło w poniedziałek około godziny 17 w zakładach Lubelli przy ul. Wrotkowskiej w Lublinie. Strażacy otrzymali informację, że w trafo znajdującym się w budynku zakładu doszło do zwarcia i pożaru oraz dużego zadymienia.

Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej oraz pogotowie energetyczne. Na czas akcji gaśniczej ewakuowano z zakładu część pracowników. Strażakom udało się w ciągu kilkudziesięciu minut opanować sytuację. Ze wstępnych informacji wynika, że w pożarze nikt nie ucierpiał.

Strażacy oddymiają pomieszczenia, trwa ustalanie szczegółowych okoliczności pojawienia się ognia. Na miejscu nadal prowadzone są działania straży pożarnej. Po zakończeniu akcji gaśniczej zostaną oszacowane straty wywołane pożarem.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. Pieczychlebek Garncarz

    Same pożary ostatnio… Co się kur** dzieje!!!

  2. w konkurencyjnej prowincjonalnej gazetce pismacy napisali o pożarze w budynku TRAW. Ale wymagają nawet podania numeru butów rydzyka przy chęci skomentowania ich wypocin

  3. Co w takim trafo może zrobić zwarcie i pożar? Wycieki oleju transformatorowego spod izolatorów i głowic połączone z brudem i kurzem, które powodują ścieżkę zwarcia. Do tego luzy na śrubach styków powodujące grzanie się i początkowo tylko iskrzenie. Każda stacja powinna mieć swój harmonogram przeglądów i konserwacji, ale wiadomo – to koszty i przestoje. A kto to ma robić, informatycy?

  4. Pożary, pożary, pożary… ktoś się chyba nieźle bawi…

Z kraju