Pożar w bloku, jedna osoba została poparzona. Na pomoc ruszyli policjanci (zdjęcia)

Jedna osoba została ranna we wczorajszym pożarze, który wybuchł w jednym z mieszkań we Włodawie. Na pomoc mieszkańcom ruszyli policjanci z Lublina, którzy będąc poza służbą przebywali w tej okolicy.

Pożar w bloku przy ul. Chełmskiej we Włodawie został zauważony w sobotę około godziny 19. Z jednego z mieszkań wydobywał się gęsty dym. Zadymienie pojawiło się również na klatce schodowej.

O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe. Zanim jednak na miejsce dojechali strażacy, ratownicy medyczni i policjanci, pożar dostrzegli funkcjonariusze Oddziału Prewencji z Lublina, którzy będąc poza służbą, przebywali w okolicy.

Nie zastanawiając się ani chwili w pięciu ruszyli na pomoc mieszkańcom. Ewakuowali przebywające wewnątrz osoby, dzięki czemu strażacy mogli skupić się już jedynie na akcji gaśniczej. Sytuacja została szybko opanowana. W pożarze ucierpiała jedna osoba, którą z poparzeniami przetransportowano do szpitala. Trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Wciekli się czy co…czy Ci policjanci z Oddziału Prewencji Lubelskiego nic nie robią na wolnym tylko kogoś ratują albo łapią…przedwczoraj pijany kierowca a dziś pożar… mają rozmach od Lublina po Włodawie. Brawo wzór postawy policjanta obywatela człowieka. Nagroda czy awans się należy. Ciekawe czy ich doceniają przełożeni.

 2. Brawo. Wzór do naśladowania dla każdego z nas. Bohaterowie, nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu

 3. Gdyby mnie nie wywalili za wałki dał bym im awanse.

 4. Elżbieta Zapędowska

  Jedni piją alkohol na wolnym inni ratują ludzi.

 5. NieTakiZłyWarszawiak

  Jakiś czas temu jakiś policjant z tego oddziału kogoś tam uratował z pożaru… coś z butlą gazową..nawet chyba fotka w gazecie była. To Ci być może uratowali z połowę mieszkańców tego bloku… nieźle. No i tamten na służbie a Ci na wolnym…szacun…prosto z KGP. Brawo.

 6. od tego sa biorą za to kase,lekarz jak na wolnym tez ma ratowac,ksiadz wyspowiadac,itd

  • A stolarz na wolnym zrobi Ci stół ? Kasę za to bierze. Raczej nie chodzi o zawód a o postawe bo każdy może pomóc a jakoś mało kto reaguje i pomaga.

  • Ksiądz ? Haha…jak oni w robocie od ludzi biorą kasę a po „robocie” to dopiero stawkę by krzykną… A powinni robić to za free w końcu taka robotą.

 7. Nieźle. Coś czuję że w Listopadzie ktoś awansuje.

 8. Widziałem jak ta ekipa wybiegała do budynku…naprawdę chłopaki profeska. Jeden taki atletycznie zbudowany, jeden taki nie ogolony, jeden urody romskiej, jeszcze inny z brodą a ostatni miał kluczyki od amerykańskiego auta..jak oni to ogarneli.. myślałem że jestem w kinie na Avengers-ach i lecą rozwalić Thanosa

 9. Chełmska 3 może?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7302zł 0.17%
  • GBP 4.8878zł -0.27%
  • EUR 4.4139zł 0.09%
  • CHF 4.0856zł -0.34%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Kino pod gwiazdami w Nowosiółkach
   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020