690 680 960

Pożar traw w gminie Milejów. Nagranie z drona (wideo)

Od naszego Czytelnika otrzymaliśmy nagranie pożaru traw w gminie Milejów okolicach miejscowości Białka. Na nagraniu widać jak trudna jest walka z rozprzestrzeniającym się ogniem, a także jakie zniszczenia w ekosystemie powoduje bezmyślność podpalaczy.

Na nagraniu został zarejestrowany pożar traw, który miał miejsce w miniony czwartek na terenie gminy Milejów, w rejonie miejscowości Białka. Ogień objął znaczny obszar nieużytków.

Ujęcia dzienne na filmie wykonane w piątek, pokazują rozmiar zniszczeń w ekosystemie po pożarze. Niestety w tym rejonie to kolejny w ostatnich dniach pożar.

W nocy z 9 na 10 kwietnia z płonącymi suchymi trawami i trzcinami walczyło 14 zastępów straży pożarnej przez ponad 6 godzin. W akcji udział wzięło ponad 70 strażaków.

(fot. wideo Grzegorz Chowicki)

4 komentarze

  1. A można by bezpiecznie w elektrowni spalić. Wycinać jakieś pasy bezpieczeństwa z usunięciem biomasy i pożary będą ograniczone. Wiadomo, nie wszędzie jest to możliwe, ale jeśli myśleć dalekowzrocznie, to da się.

  2. Niech policja bierze się do roboty , wystarczy porozmawiać z pijakami pod sklepem , zaraz dowiedzą się kto podpala . Podpalanie cudzego mienia to nie przestępstwo ,że nic nie robią ? Może to faktycznie ochotnicy jak mieszkańcy piszą .I niech policja wiejskie sklepy monitoruje , takiego zatrzęsienia pijaków pod sklepami to dawno nie widziałam.

  3. Kara tak z 50 tysi i cebulakom przejdzie. Może wyznaczyć nagrody za wskazanie podpalacza? Wójt gminy w świętokrzyskim zakazał wyjazdów strażakom do palących się prywatnych łąk. Zawiadamia od razu prokuraturę

  4. Ekosystem cierpi od kilku (kilkunastu) lat. Przez wieki wypalanie traw było pozyteczne, co potwierdzaja naukowcy, bedacy niestety w mniejszosci i na straconej pozycji.

Kursy walut

  • USD 4.4834zł 0.1%
  • GBP 5.438zł -0.28%
  • EUR 4.6968zł -0.06%
  • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ