Jabłonna: Pożar stajni. Konie spaliły się żywcem

Płonie budynek stajni w miejscowości Jabłonna. W środku znajdowały się konie, tylko dwa z nich zdołały uciec.

Przed południem doszło do kolejnego poważnego pożaru w naszym regionie. Ogień pojawił się w budynku stajni w Jabłonnej w powiecie lubelskim. Na miejscu z pożarem walczy 9 zastępów straży pożarnej z Bychawy, Lublina a także jednostki OSP z okolicznych miejscowości.

Jak poinformował nas Michał Badach z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, budynek stajni był częściowo murowany a w części drewniany. Cześć drewniana spłonęła całkowicie i się zawaliła. Strażacy cały czas walczą z ogniem. Z relacji właściciela budynku, w środku znajdowało się 7 koni, dwa z nich uciekły z budynku zanim ogień rozprzestrzenił się dalej. Pięć zginęło.

Akcja gaśnicza wciąż trwa, i dopiero po jej zakończeniu będzie możliwość wejścia do spalonej stajni i ocenienia skutków pożaru.

2014-01-30 13:14:06
(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. Współczucie dla pogorzelców, POMOŻEMY WAM .
  straty byłyby mniejsze, gdyby nie wrodzona niechęć pewnego dowódcy pierwszego na miejscu zdarzenia do miejscowej jednostki OSP. Po słowach ,”sytuacja opanowana” ściąga jednostki z poza gminy i dalej oddalone. Pogratulować rozumu.

  • Współczucie dla pogorzelców. POMOŻEMY WAM.
   Straty byłyby mniejsze gdyby nie wrodzona niechęć pewnego dowódcy OSP pierwszego na miejscu zdarzenia do miejscowej jednostki OSP. Po słowach ”sytuacja opanowana” nas nie wzywa tylko ściąga jednostki dalej oddalone i spoza gminy. Pogratulować rozumu

 2. czy są jakieś świeższe info?

 3. Biedne konie ;(

 4. https://www.facebook.com/events/1439179896315889/?ref_newsfeed_story_type=regular

  właściciel jest załamany… tyle wiem. Strata wyhodowanych przez siebie koni, które spaliły się żywcem nie jest porównywalna z niczym i każdy miłośnik koni o tym wie.

 5. Jeżeli nie ktoś… a sk..wysynów pełno, to… kozą pan właściciel dogrzewał? Instalacja „swojska” i zwarcie poszło? Tak czy inaczej szkoda koników 🙁 Biedactwa 🙁 Ciekawe, że w Polsce w rzadko której stajni można spotkać czujnik pożarowy i alarm… a to przecież grosze są, w porównaniu do życia wspaniałych zwierzaków 🙁

 6. Jak to możliwe ze w bialy dzień ogień wszystko strawil zwlaszcza konie…i nikt niczego nie zauwazyl i nie zdazyl reagowac? Przepraszam oczywiście bezgranicznie wspolczuje i nawet nie chce sobie wyobrazac tej goryczy i bólu wlascicieli ale to pierwsza myśl jaka się nasowa po przeczytaniu materialu…

 7. Jak to możliwe? możliwe gdy jest taki wiatr jak był wczoraj, to jest wieś sąsiedzi od siebie nie mieszkają okno w okno tylko kawałek,przebiec po takim śniegu i wyprowadzić konie ciężka sprawa. tym bardziej że była to godzina 10 rano raczje większośc jest w pracach, szkołach, lub przy swoich codziennych zajęciach

 8. Kurde, sa niedaleko budynki, jakos nie wierze że zadna osoba nie zobaczyla ze jest tak jakikolwiek ogien! Moze ludzie sie bali zareagować?!

 9. Straszna tragedia… najgorsze z tego wszystkiego to strata koni. A właściciel miał ubezpieczenie chociaż ?

 10. Szkoda mi właściciela i koni :I

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8926zł 0.43%
  • GBP 5.0451zł 0.15%
  • EUR 4.5865zł 0.81%
  • CHF 4.281zł 0.85%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach