690 680 960

Pożar samochodu na osiedlu Borek w Turce. Płomienie uszkodziły też dom

Dzisiaj wieczorem w Turce zapalił się samochód osobowy. Płomienie uszkodziły też budynek mieszkalny.

Do pożaru doszło w sobotę wieczorem na osiedlu Borek w Turce. Na terenie jednej z posesji przy ulicy Wierzbowej zaczął się palić samochód osobowy. Płomienie rozprzestrzeniły się błyskawicznie na cały pojazd.

Zanim na miejsce dojechali powiadomieni o wszystkim strażacy, pojazd spłonął doszczętnie. Wysoka temperatura, jak też kilkumetrowej wysokości płomienie, uszkodziły także budynek mieszkalny.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelników. DZIĘKUJEMY!
(fot, wideo – Paweł – DZIĘKUJEMY!)
2016-06-25 21:48:44

17 komentarzy

 1. opel zafira B?

 2. Brawo dla ludzi na nagraniu… zamiast lecieć z gasnicami i w jakikolwiek sposób usilowac zahamować ogień to lecą z telefonami… przykre jest oglądając filmik na którym widać że nie liczy się bezpieczeństwo a sejm i żeby się później sąsiadom nagraniem pochwalić…

  • Z jednej strony racja, ale patrząc na rozmiar pożaru, to bieganie z samochodowymi gaśnicami nie miało sensu. A kto ma w domu porządną gaśnicę, skoro nie ma takiego obowiązku? Ja mam, ale na takim etapie pożaru, też byłaby już bezużyteczna. Można było gasić na samym początku, jak się rozpaliło, to już była robota wyłącznie dla profesjonalistów. W filmowaniu telefonem nie ma nic złego, pod warunkiem, że i tak nic innego już zrobić nie można…

  • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

   Szanowny Masakro – oświeć mnie proszę co Ty byś zrobił będąc tam na miejscu?
   Nie za bardzo wiem, a jak wiesz, każdemu sie może przydarzyć łatwopalny samochód.
   No, zaczynaj…. widzę, że jara się auto i nikt nie może do niego podejść bo i nie ma z czym, ale ty nie bacząc na nic i nikogo podbiegasz i co?
   Dalej, proszę – dokończ

  • podpalę swoje auto dla przykładu,dam Ci 2 gaśnice i działaj.Takie płomienie jak na nagraniu stopiły rynny z budynku obok ,to pomyśl co by zrobiły z Twoją odzieżą i włosami i Tobą. Auto warte 30tys i musi mieć gaśnicę dom warty 500tys i nie ma żadnego obowiązku a nawet agent ubezpieczeniowy jak by dał każdemu zniżkę 50zł przy ubezpieczeniu za gaśnicę w domu to by może się cały naród obudził

 3. Większość chce zaistnieć to takie dzieci we mgle, które po za komórka i dwóch numerów 112 lub 999 nie zrobią nic bo myślenie ich boli a dodatkowo brak inwencji twórczej.

  • Jak płonie samochód, to bez stałego źródła wody i tak nie za wiele zrobisz… jak dojdzie do rozszczelnienia zbiornika paliwa, to wodą tylko zaszkodzisz. Czasami mądrzej jest obserwować z dala, niż puścić z dymem też i dom (po wlaniu do garażu płonącego oleju napędowego na przykład). Najmądrzej zaś by było ratować elewację domu… jak płonie samochód to do pewnego momentu można go ugasić z palcem w d… później zaś, bez specjalistycznego sprzętu ani „inwencja twórcza”, ani nawet cała ręka we wcześniej wskazanym miejscu, nie pomogą.

 4. Chyba nie zdajesz sobie sprawy, że do takiego ognia nawet nie da się podejść.. Nawet jakby ludzie byli ognioodporni i tak gaśnicami by tego nie zdołali ugasić.

 5. Nikt nie nagrał straży alarmowo tylko jakieś bzdety?

 6. Druga hameryka. Z pudełkami przy uszach i z pieskiem na spacer, przy jakimkolwiek nieszczęściu ludzkim. Gwałt, morderstwo, pożar, czy cokolwiek innego. Zero reakcji, tylko obserwacja z pudełkiem przy uchu. Pudełeczko wszędzie, od kibla, do świątyni. Biedne otumanione społeczeństwo bezradności.

 7. Szkoda sąsiadów i właściciela, rynny potopione, elewacja okopcona, ciekawe czy sąsiadom wypłacą odszkodowanie z OC czy jak to się załatwia ?? Fiat stilo 5D, pewnie diesel.

 8. Mercedes ML 164

 9. jesli to OPEL, tym bardziej zafira – to wszystko jest jasne. Przegrzana opornica nadmuchu i ogien gotowy! bardzo czesta przyczyna, wystarczy ze np. liscie dostanął sie do filtra kabinowego, spowolnia wentylator i pozar gotowy. W komorze nadmuchu jest umieszczona opornica ktora nieodpowiednio chlodzona wysiada (przepala sie) lub prowadzi do pozaru.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…