Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar Karczmy Nałęczowskiej. Strażacy ewakuowali około 20 osób AKTUALIZACJA

Kończą się działania ratowników na ulicy Poniatowskiego w Nałęczowie, gdzie od dwóch godzin walczono z ogniem w budynku karczmy Nałęczowskiej. Nikomu się nic nie stało.

Straż pożarna o pożarze w budynku Karczmy Nałęczowskiej została powiadomiona w niedzielę około godziny 13:05. Na miejsce natychmiast skierowano cztery zastępy strażaków z Nałęczowa oraz z Puław.

Zanim dotarli oni na miejsce, pracownicy ewakuowali na zewnątrz wszystkich znajdujących się w lokalu gości. Łącznie było to ponad dwadzieścia osób. Dym wydobywał się z części poddasza budynku i tam strażacy zlokalizowali źródło ognia. Ze względu, iż miejsce to nie było zagospodarowane, dotarcie i ugaszenie pożaru wymagało rozebrania części dachu.

Obecnie działania strażaków zostały już zakończone. Trwa ustalanie przyczyn pożaru jak i strat spowodowanych przez ogień. Pewne jest, że przez jakiś czas, lokal będzie nieczynny. Dach został w znacznym stopniu zniszczony i wymaga odbudowy. Konstrukcja budynku nie ucierpiała.

AKTUALIZACJA 17:00

Działania strażaków już się zakończyły. W gaszeniu pożaru brało udział 5 zastępów straży pożarnej z OSP Nałęczów, OSP Wąwolnica oraz z PSP Puławy. Jak nas poinformowano, gości z lokalu ewakuowali dopiero przybyli na miejsce strażacy. Wcześniej pomimo pożaru nad nimi, większość osób siedziała w środku. W pożarze nikt nie ucierpiał. Nie ustalono jeszcze dokładnej przyczyny pojawienia się ognia. Jedną z hipotez, która jest brana pod uwagę, to awaria bądź wadliwy system ogrzewania budynku.

(fot. nadesłane)
2014-11-30 15:18:33

15 komentarzy

  1. Może w pasjansa ktoś grał na podaszu ???

  2. A ten strażak to nie ma ani rękawic ani spodni od 'nomexu’. Gdzie to bhp?

  3. To były tylko ćwiczenia.

  4. Gesslerowa nie pomogła .a była….. :/

  5. przed upadkiem nie uratują ale odszkodowania brak.

  6. to nawet nie są zdj z akcji .

  7. Czy możecie pomóc? Wystarczy wejść na fb na profil Pomoc dla Zuzi w walce z nowotworem i polubić wydarzenie Dancers 4 Kids brakuje ok 150 polubien do przekazania nagrody na licytacje dla malej chorej dziewczynki PROSZE

  8. A Magda Gessler mówiła mniej oleju dawać 🙂 i się nie posłuchali i spalili stodołe