Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Łuków: Czołowe zderzenie rowerzystów. Jedna osoba ranna

Do nietypowego wypadku doszło wczoraj w Łukowie. Jazda po chodniku zakończyła się zderzeniem dwójki rowerzystów.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 18-tej w Łukowie w rejonie dworca PKS. Jak ustalili funkcjonariusze policji, 61-letnia mieszkanka Łukowa kierując rowerem poruszała się chodnikiem przeznaczonym dla pieszych. Z przeciwnego kierunku, tym samym chodnikiem jechał rowerem 19-latek. W pobliżu budynku dworca autobusowego rowerzyści zderzyli się a następnie upadli na chodnik.

Kobieta w wyniku zdarzenia doznała obrażeń ciała i przez pogotowie ratunkowe została przetransportowana do szpitala. Teraz policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. Wiadomo już, że oboje poruszali się niegodnie z przepisami, gdyż jazda rowerem w tym miejscu była zabroniona.

Coraz cieplejsze dni powodują, że na drogi wyjeżdża coraz więcej osób na jednośladach. Dochodzi również do większej liczby zdarzeń drogowych w których oni uczestniczą. Również w czwartek ok. godz. 12.35 w Masłomęczu w gminie Hrubieszów kierujący osobowym mercedesem potrącił 9-cio letnią rowerzystkę. Jak ustalili policjanci, podczas gdy auto wyprzedzało jadącą na rowerze dziewczynkę, ta nagle zaczęła skręcać w lewo.

Z kolei dzisiaj przed południem w Urzędowie pod Kraśnikiem potrącony został 14-letni rowerzysta. Jak wstępnie ustalono, kierujący rowerem nastolatek wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą główną pojazdowi. Samochód osobowy ciągnął przyczepkę a nastolatek wjechał dokładnie pomiędzy auto a przyczepkę. Młodzieniec został ranny i trafił do szpitala.

Łuków: Czołowe zderzenie rowerzystów. Jedna osoba ranna

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2014-04-04 23:22:27

2 komentarze

  1. Ciupciasek zwyczajny

    Co to wiosna nie robi z kobitkami… 61 lat babci, a „poleciała” na młodego. 🙂

  2. jeżeli rowerzysta nie ma pojęcia o przepisach ruchu drogowego a w mediach trąbi się że rowerzyści mają większe prawa na drogach od kierowców to to są skutki

Wiadomości z info112