690 680 960

Powstają kolejne Stokrotki. Nawet w małych miejscowościach

Kilkadziesiąt sklepów chce w tym roku otworzyć sieć sklepów Stokrotka. Jeden z nich otwiera się za kilka dni w podlubelskich Niemcach.

Choć w ostatnich latach najwięcej powstawało sklepów sieci Biedronka czy też Lidl, na ten rok szeroką ekspansję zaplanowała Stokrotka. Należąca do grupy Emperia Holding sieć sklepów, już na początku stycznia zapowiedziała, iż w planach na 2017 rok ma uruchomienie 90 placówek handlowych. Ma to być 15 supermarketów, 40 marketów i 35 sklepów franczyzowych. W lipcu zamierzenia zostały podtrzymane i jak wyjaśniono, najwięcej sklepów będzie otwieranych właśnie w II połowie roku.

Pomimo tego, że plany dotyczą całego kraju, w naszym regionie, gdzie sieć ma najmocniejszą pozycję, również będzie wiele otwarć nowych obiektów. W najbliższy czwartek pierwsi klienci zrobią zakupy w sklepie w podlubelskich Niemcach, trwa też budowa kolejnych lokali. Jeden z nich powstaje przy ul. Krężnickiej w rejonie Zalewu Zemborzyckiego.

Sieć Stokrotka na koniec 2016 r. zarządzała 372 sklepami. Obecnie skupia się na rozwijaniu mniejszego formatu marketów. Powodem jest m.in. to, że są one bardziej rentowne i lepiej przyjmowane przez klientów, co pozytywnie wpływa na finansową efektywność całego biznesu. Niedawno sieć uruchomiła również rozbudowane centrum dystrybucyjne w Lublinie. W planach ma również stworzenie centrum dystrybucyjnego na południu kraju.

60

(fot. lublin112)
2017-08-29 18:24:04

25 komentarzy

 1. A kiedy Emperia, właściciel Stokrotki zapłaci zaległy podatek ok. 190 mln zł. za transakcję Tradisu z Eurocashem..?
  Kolos na glinianych nogach…

 2. W mojej opinii drogo i nie zawsze świeżo. Przereklamowane.

  • Niezidiociały mimo bulu

   Drogo ?? – ale to nasze polskie i tu zostaje kasa .
   Ciekawe, że w zachodnich stodołach „taniej ” nie mówiąc o jakości ale tego zaślepieni nie widzicie !!!
   Napychajcie kieszenie zachodnim bolszewikom i niech nas dalej traktują jak bydło i trzeci sort w wielu przypadkach towarem poniżej krytyki – tzw gównem zawiniętym w papierki !!!!!!!!

   • Tu zostaje kasa? A podatek zaległy 190 MILIONÓW złotych, od którego się miga Emperia? Mówisz że tu zostaje? Fakt, ale Ty zapewne uczciwie zapieprzasz na podatki płacąc kilkaset-kilka tysięcy, a dyma Cię w tyłek (i mnie) Emperia, która próbuje podatki ominąć. Pomyśl zanim napiszesz

   • Masz rację podoba mi się Twój bul, jakby mniejszy od tego bólu, ale serio to w Biedronce steki rekina z rtęcią, w Tesco też coś z chemikaliami, a w Stokrotce swojskie niestety.

    • No nie bardzo swojskie. Wieprzowina z Niemiec sprowadza na a drób często terminu nie trzyma bo Leclerc zamawia a nam ochlapy dają. Fakt co do jakości przykładamy uwagę Ale wiadomo jak to w sklepach jest sprzedawca i „sprzedawca” co wcisnie śmierdzące mięso dziadziusiowi.

   • oj nie puść bąka z wrażenia. ciekaw jestem czy zawsze tak jadłeś i piłeś polskie i czy nie udało ci sie czegoś zakupić w sklepie z obcym kapitałem..wyluzuj po prostu

   • lakmusowy papierek

    tiiaa…a myślisz ze w stokrotce to samo gó..o jest zawinięte w sreberka??

   • Dobrze,że polskie-ba,lubelskie.
    Ale to nie ma aż takiego znaczenia czy produkt kupisz w zachodnim sklepie czy w lubelskim polskim sklepie stokrotka.
    np.kupując pasztet podlaski Drossed-tak czy siak to Holandia.
    kupując olej kujawski-także Holandia.
    tak samo np.przy kupnie cukru-tylko polski cukier jest polski,a np.cukier królewski ze stokrotki np,jest niemiecki.
    Perwoll gdzie by nie kupić będzie niemiecki.
    Pracowałem w handlu więc się orientuję,bo musiałem,ale też i chciałem być zorientowany.
    A faktycznie cena jest niebotyczna pomiędzy np.stokrotką a np.lidl czy auchan czy innymi sklepami.

   • Emperia Holding ? To jakie to Polskie ? Dlaczego nazwa obcojęzyczna ?

  • Przereklamowany to jest lidl i biedronka.

   • właśnie chodzi o to że się nie reklamuje-w skrzynce na listy ciągle gazetki stokrotki, a lidla i biedry nie ma, a ja często nakładam drogi do biedry-bo produkty trwałe (mleko UHT, cukier, płatki śniadaniowe, oleje mąka…) mają zwykle taniej.

 3. Hm… a na Berylowej to przypadkiem nie Stokrotkę stawiają?

 4. Wspaniały pomysł na kryptoreklamę!!! Kogo obchodzą plany wielkiej sieci? Najważniejszym jest pokazanie się na poczytalnym portalu…

  • Z tą poczytalnością to nie przesadzaj. Jedyne czego mi zabrakło w tej kryptoreklamie. to czyj jest kapitał i kto jest właścicielem. Lepsze takie newsy niż czytanie o KODorastach czy panienkach z Razem chcących zastąpić antykoncepcję aborcją opłacaną przez Skarb Państwa.

   • Z ustaleniem własności jest pewien kłopot, bo jak ustalić jeżeli coś należy do kogoś, to jest własnością czegoś, a coś jest finansowane przez kogoś innego, który jest kontrolowany przez coś co było sprzedane komuś itd. Pytanie kto zakupi to towarzystwo? Słyszałem o poszukiwaniu jakiegoś inwestora. Wszystko to nieważne, byle prezesi i spółka wyszli na swoje. Pytanie; po co Emperii (właściciel Stokrotek) było kupować EMP (spółkę prawa cypryjskiego w Nikozji)?

 5. Ten nowy budynek w pobliżu ronda w Ludwinie to nie bedzie stokrotka ?

 6. Mimo że jest to nasza sieciówka, która miga się od podatków. Jednak liczę na to że ludzie zaczną wracać do małych osiedlowych sklepików. Bo to one dają najwięcej miejsc pracy i podatków.

 7. Bardziej rentowne, bo bardziej niż konkurencja wykorzystują pracowników. 2 LATA WSTECZ tam gdzie pracowałem BYŁO ETATÓW 32 DZISIAJ POZOSTAŁO 18. Obroty ciągle wyższe ale planów rko i zarządu nie wypracowano. Wole u pracodawcy z zagranicy wykonywać te same obowiązki w spokoju.

  • Stokrotka to jeden z większych Januszy biznesu na polskim rynku. I co z tego, że to nasza rodzima firma? Dymają swoich pracowników na każdym kroku, wynagrodzenie jest śmieszne, a praca tam to w zasadzie nie wiadomo- śmiać się, czy płakać. I to mnie najbardziej boli, nabijają sobie kabzę, rzucając jakieś ochłapy człowiekowi, który tam zapiernicza po kilkanaście godzin dziennie (lub nocnie), a potem otwierają kolejne kołchozy z drożyzną i zgniłymi warzywami, gdzie nowi pracownicy będą traktowani tak samo źle, jak ci w poprzednich sklepach. Hajsu będzie coraz więcej, ale nie dla Haliny z mięsnego, czy Witka- magazyniera, tylko dla Prezesa i jego miliona zastępców. I ja mam coś takiego wspierać, bo polskie? Chamstwa i cwaniactwa nie poprę nigdy, bez względu na narodowość.

 8. Ludzie nie wierzcie, że to polska firma. Mięso co tak reklamują 90% z Belgii, Holandii i Hiszpanii z Polski czasami się trafi 1 pojemnik na 10. Podatku należnego Emperia nie płaci. Pensje najniższe wśród wszystkich sieci. W niedziele jedna zmiana ponad 12 godz – rko daje wolne w trakcie np 1 lub 2 godz. Ci co mogą wybierają 500+ razy i po pracy

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas