Powiat Lubelski: Siatkarze amatorzy rozpoczynają mistrzostwa

Bychawa, Jabłonna, Niemce i Wojciechów będą w ten weekend gościć uczestników drugich Mistrzostw Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar Starosty Lubelskiego. Udział w zawodach zapowiedziały 23 drużyny, czyli o 5 więcej niż przed rokiem.

Rywalizacja rozpocznie się w niedzielę 13 marca o 9.00 jednocześnie w czterech halach, gdzie wystąpią reprezentacje samorządów, instytucji i firm, które działają na terenie powiatu lubelskiego oraz tak zwane dzikie drużyny.

W trzech spośród czterech turniejów kwalifikacyjnych o awans do dalszej rundy będzie walczyć po 6 drużyn, a w jednej – 5. W hali przy Zespole Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego zagrają „Auto-Klima”, BLKS „Granit” Bychawa, „Executors” Kosarzew, „Gwoździe” Wysokie, KKS „Iskra” i „Oni”. W gimnazjum w Jabłonnie będą rywalizować „Hipcie” Głusk, „Domino – Znak”, KPS Zagrody, Powiat Lubelski, „Traktor Krzczonów Volley” i „Wysoczanka” Wysokie. Jedyny turniej z udziałem 5 zespołów odbędzie się w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, gdzie zmierzą się „Dys Team”, KS Garbów, „Kursor”, OSP Krasienin i MRMZ.PL. Do turnieju, który odbędzie się w Zespole Szkół w Wojciechowie, przystąpią KM PSP Lublin, KS „Strażak” Wojciechów, „Lider Perła” Borzechów, „R-Soft Studio” „Smakuj życie UMWL” i ZSTK.

Finały mistrzostw odbędą się 3 kwietnia w Niemcach, a wywalczonego przed rokiem miana najlepszych bronią siatkarze „Traktor Volley” z Krzczonowa.

Kulminacją wiosennych zmagań siatkarskich w powiecie lubelskim będą, organizowane już po raz piąty, zawody z udziałem najlepszych zespołów z Pustomyt w obwodzie lwowskim i Korca w obwodzie rówieńskim na Ukrainie. Międzynarodowe zmagania zaplanowano na 16 kwietnia w Wojciechowie, a w szranki z zespołami z Ukrainy staną pod siatką najlepsze zespoły wyłonione podczas drugich mistrzostw o puchar starosty lubelskiego.

Organizatorzy zachęcają do kibicowania.
siatka
2016-03-13 12:08:21
(fot. Starostwo Powiatowe w Lublinie)

1 komentarz

 1. Prosiłbym o uzupełnienie galerii zdjęć z innych hal, jeśli to możliwe. Graliśmy dzisiaj w Jabłonnej.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.739zł -0.01%
  • GBP 4.8934zł 0.06%
  • EUR 4.4016zł -0.02%
  • CHF 4.0896zł 0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Obchody Stulecia Zwycięstwa Polski nad Bolszewikami w Bitwie Warszawskiej 1920 zwanej jako „Cud nad Wisłą”
  Dożynki gminy Trzydnik Duży w Rzeczycy Ziemiańskiej
  Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów: Krasnostawskie Chmielaki odbędą się w innej formie
  Wystrzałowa branża: Współpraca branży budowlanej
  Kino pod gwiazdami w Nowosiółkach