Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Kilkaset Krystyn zjechało do Lublina. W towarzystwie Zbyszków przemaszerowały przez miasto

Przyjechały nie tylko z naszego regionu, lecz również z całego kraju. Były także Krystyny zza granicy. Towarzyszył im Zjazd Zbyszków.

Od wczoraj w Lublinie odbywa się Krajowy Zjazd Krystyn, w którym bierze udział około 500 solenizantek z całej Polski a także z kilku krajów całego świata. Krystynom towarzyszy coroczny Zjazd Zbyszków. W sobotę odbyła się kolacja imieninowa, dziś wszyscy uczestnicy wyszli na zwiedzane miasta i regionu.

 

Po południu wszyscy wyruszyli z Placu Wolności i przeszli na Stare Miasto. Korowód poprowadziły: Krystyna Jasińska – śląska malarka, piosenkarka Krystyna Giżowska, mistrzyni olimpijka Krystyna Kacperczyk a także znany z anten telewizyjnych i radiowych Irek Bieleninik. Każda z Krystyn miała na sobie zjazdowy kapelusz.

Oprócz zwiedzania Starego Miasta i spotkań z mieszkańcami uczestnicy odwiedzą Zamek i Kaplicę Trójcy Świętej, będą uczestniczyć w koncercie w Filharmonii Lubelskiej i spotkają się z Krzysztofem Cugowskim. W programie jest również zwiedzanie Kazimierza Dolnego, Kozłówki i Nałęczowa.

(fot. lublin112)
2016-03-13 15:10:38

10 komentarzy

 1. Była Krystyna Lubicz?

 2. Ale mohery!

 3. No i fajnie, że jest jeszcze coś nie „za”, nie „przeciw” ale po prostu aby cieszyć się życiem 🙂
  Najlepszego Paniom Krystynom, Bożenom i wszystkim pozostałym.
  Najlepszego Zbyszkom i innym.
  Mam nadzieję, że Lublin Wam się spodoba i namówicie innych do odwiedzin tego miasta 🙂

 4. Jeżu ciotki imieniny zapomniałem.

 5. Jaka miła odmiana nie widzieć wykrzywionych twarzy uczestników kodu, tfu:)

 6. Ktoś ładnie zarobił na niebieskich kapelutkach i apaszkach. 😉

 7. Super pomysł, oby więcej takich imprez 😉 miasto wyglądało bardzo fajnie jak wszędzie było widać „turkusowe” bereciki 😉

Z kraju

Polityka i społeczeństwo