Powiat lubelski: Będą pieniądze dla szpitala oraz na remonty dróg

Podczas środowej sesji Rady Powiatu w Lublinie, radni dokonali zmian w tegorocznym budżecie. Będzie dotacja dla szpitala oraz remonty dróg.

Radni podczas sesji skupili się na zatwierdzeniu rocznego sprawozdania finansowego instytucji podległych Starostwu oraz wnioskowanym wcześniej zmianom w budżecie powiatu na rok 2013. Rada zatwierdziła sprawozdania finansowe SP ZOZ-ów w Bychawie i w Bełżycach. Obie placówki zanotowały ujemny wynik finansowy, Bełżyce około 250 tysięcy zaś Bychawa około 360 tysięcy złotych.

Jednak w związku z ujemnym wynikiem finansowym na koniec 2012 roku SP ZOZ w Bychawie, radni postanowili wspomóc placówkę dotacją finansową. Ma to na celu uniknięcie zmian prawnych, a dokładnie przekształcenia ZOZ-u w spółkę.

W związku z bardzo złym stanem niektórych dróg powiatowych, spowodowanym głownie przez długą zimę, Rada Powiatu zadecydowała o dofinansowaniu tych odcinków, po których przejazd jest praktycznie niemożliwy z powody fatalnego stanu nawierzchni. Jako że naprawa w tym przypadku mijała by się z celem konieczna jest całkowita przebudowa tych odcinków. I tak drogi z Sobianowic do Pliszczyna w gminie Wólka, z Wólki Ponikiewskiej do Ponikw w gminie Zakrzew, oraz z Osówki przez Leśce do Krasienina w gminie Niemce a także ulica Sienkiewicza w Bychawie jeszcze w tym roku zostaną wyremontowane i jak w przypadku niektórych z nich, powtórnie zostaną dopuszczone do ruchu pojazdów.
(fot. Starostwo Powiatowe)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą