Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Poważny wypadek na trasie Lublin – Warszawa. Ciężarówka wjechała w służbę drogową, trwa akcja ratunkowa (zdjęcia)

Po zderzeniu z autem służby drogowej ciągnik siodłowy dachował, zaś naczepa przewróciła się na bok. Droga w kierunku Lublina jest całkowicie zablokowana.

Do wypadku doszło w piątek po godzinie 18 na wysokości miejscowości Nowa Wieś koło Kołbieli w województwie mazowieckim. Na drodze ekspresowej S17 Lublin – Warszawa zderzyły się dwa pojazdy: dostawczy i ciężarowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nam przekazano, zdarzenie miało miejsce na jezdni w kierunku Lublina. Kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą typu cysterna przewożącą paliwo wjechał w auto dostawcze służby drogowej. Siła zderzenia była tak duża, że oba pojazdy wpadły do rowu. Ciągnik siodłowy dachował, zaś naczepa przewróciła się na bok. Nastąpił też wyciek paliwa.

Obecnie w miejscu wypadku trwają działania służb ratunkowych. Na miejscu pracuje 60 strażaków i 16 samochodów w tym grupy chemiczna i techniczna. Dwie osoby zostały poszkodowane. Droga w kierunku Lublina jest całkowicie zablokowana. Utworzył się korek, który ma już kilkanaście kilometrów długości.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

16 komentarzy

 1. Brajanek (ten od Dżesicy)

  Na chwilę obecną nie ma jeszcze informacji o poszkodowanych, ale na ten wszelki wypadek:
  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.
  Obym nie był złym prorokiem.

  • Ty głupi jesteś, czy tylko udajesz? Na wszelki wypadek udaj się do lekarza, takiego od głowy!

  • Brak świadomości

   Jeszcze z 10lat i zastanowią się czy warto organizować szkolenia z tak naprawdę BHP ale takiego jak mają Szwaby przed rozpoczęciem pracy na autostradach.

   Jaka świadomość takie skutki.

 2. Jechałem tą drogą w kierunku Lublina ok godziny 18:00 i widziałem jak jechał oznakowany bus służby drogowej który wyraźnie zwalniał prawy pas. Sam zastanowiłem się czy przy obecnych dwuch pasach i zadziornym zachowaniu kierowców którzy nie znają ograniczenia prędkości na drodze ekspresowej nikt nie zachaczy pojazdu który miga światłami ostrzegawczymi z daleka. Przykra sprawa ale nasi obywatele napewno nie mają w piorytecie bezpiecznego dojazdu do celu.

 3. pop co im zbudowali eskpresowki jak takie cos odalaja kocie lby dla nich to i predkosc mniejsza!

 4. No wypadek wyglądał masakrycznie. Ale na przeciwnym pasie ruchu też jakiś poważny wypadek. Z samochodu to zostało niewiele…

 5. Jak włączy się tempomat i leci przed siebie a w tym czasie ogląda film i żre kanapki to takie są efekty. Kiedyś był przypadek kierowcy TIRa co kierował nogami bo ręce miał zajęte jedzeniem.

 6. Czy droga w kierunku Lublina jest już przejezdna?

 7. Chichotnik zwyczajny (czyli: pospolity)

  Tak se wziąłem i myślę, że każdy wypadek jest poważny i nie ma co tego codziennie przypominać.
  No chyba, że: PILNE (!) 😆

 8. Sporo w ostatnim czasie najechań na drogowców. Może nie powinni jeździć busami na ekspresówkach, tylko ciężkimi wozami typu pomoc drogowa? Dla nich bezpieczniej, a przy okazji mogliby ciężarówkę zholować, pomóc rozładować korek po kolizji pod kierownictwem Straży lub Policji…

 9. Następny zawodowiec na autopilocie ,ciekawe czym był zajety bo na pewno nie patrzeniem na drogę

Z kraju

Polityka i społeczeństwo