Potrącił i uciekł. Usłyszał szereg zarzutów, następne miesiące spędzi w areszcie

Włodawski sąd przychylił się do wniosku policji i zastosował tymczasowy areszt dla sprawcy potrącenia pieszego w Wyrykach. Jego koledzy muszą się meldować na komendzie.

Sąd Rejonowy we Włodawie przychylił się do złożonego przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji wniosku, o zastosowanie tymczasowego aresztu dla kierowcy, który potrącił pieszego i uciekł, nie udzielając mu pomocy. Wypadek miał miejsce w minioną środę około godziny 22 w miejscowości Wyryki-Adampol. Na drodze wojewódzkiej nr 818 został potrącony pieszy, zaś sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci szybko ustalili sprawcę oraz odnaleźli i zabezpieczyli opla, którym mężczyzna się poruszał. Oprócz 33-latka z gminy Wyryki, zatrzymano też dwóch jego kolegów, którzy razem z nim podróżowali. Kierowca usłyszał kilka zarzutów w tej sprawie: spowodowania wypadku, ucieczki z miejsca zdarzenia, nieudzielenia pomocy poszkodowanemu jak też złamania sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Zarzuty przedstawiono także jego kolegom, 28-latek z gminy Włodawa oraz 34-latek z gminy Wyryki usłyszeli zarzut nieudzielenia pomocy ofierze wypadku. Decyzją sądu kierowca opla najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie, zaś pozostali mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem.

Sprawcy za samo spowodowanie wypadku i ucieczkę grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności. Za nieudzielenie pomocy poszkodowanemu zaś do 3 lat więzienia. Tyle samo też, za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami.

(fot. policja)
2016-11-07 20:05:53

3 komentarze

 1. tylko kara finansowa i konfiskata aut od uczy kierowania pojazdami na bani

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja