Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącił pieszego i uciekł. Policjanci apelują do świadków zdarzenia

Biłgorajscy policjanci poszukują świadków wczorajszego wypadku w Biszczy. Pieszy został tam potrącony przez nieustalony pojazd, którego kierowca nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło w środę około godziny 18 w Biszczy w powiecie biłgorajskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pieszego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 67–letni mieszkaniec gminy Biszcza, który poruszał się pieszo poboczem drogi został potrącony przez samochód. Kierujący, który potrącił mężczyznę, nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia.

Poszkodowanemu pieszemu pomocy udzielił inny kierowca, które powiadomił o zdarzeniu służby ratunkowe. Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jak ustalili policjanci, mężczyzna był nietrzeźwy. Miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci, którzy wykonywali czynności procesowe, między innymi ustalali świadków zdarzenia i zabezpieczali ślady. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności wypadku oraz tożsamości kierowcy, który potrącił mężczyznę.

Policjanci poszukują świadków tego wypadku, a także kierujących, którzy poruszali się tą trasą z włączonymi rejestratorami. Osoby te proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Biłgoraju. Informacje można przekazać osobiście lub telefonicznie dzwoniąc na numer 47 815 22 10 lub 112.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. To mamy dwóch, dwoje pijanych. A sprawcy na razie nie ma, i ciężko będzie ustalić. 1,5 promila to też nie wiele pamięta z przed i w trakcje wypadku.

    • 1,6 promila to on miał po tygodniowej abstynencji

    • Bycie pijanym nie jest przestępstwem. Nie jest nawet zabronione. Dopiero np. kierowanie np. samochodem czy nawet rowerem pod wpływem alkoholu stanowi czyny zabronione. Kierowanie rowerem to wykroczenie, a samochodem – przestępstwo. Za wykroczenie dostaje się mandat, za przestępstwo idzie się siedzieć.

  2. Nie napisano, że potrącony nie miał na sobie elementów odblaskowych, więc za pewne takie miał na sobie. W innym razie by to za pewne podano do wiadomości.

    • Może by podali policjanci czy miał odblaski ale nie w Polsce gdyż są zbyt tępi jak nie pokażesz palcem to on nie widzi

  3. Co za różnica czy uciekł czy nie….gdyby został i udzielił pomocy to za to wsadziliby do aresztu a tak niech niech kierowca będzie na wolności bo na pewno żaden kierowca w nikogo wjechać nie chce…to był wypadek ….dobrze że potrącenie a nie śmierć….nikt nic nie widział i nie słyszał to ma szczęście a policja robote choć i tak fige znają bo do tego nie mają pojęcia..cieszą jak ktoś sam się przyzna lub ktoś inny wskaże sprawce….niech wezmą się do pracy!!!

Z kraju