690 680 960

Potrącenie rowerzystki na ul. Wrotkowskiej. Są utrudnienia w ruchu (zdjęcia)

We wtorek rano na ul. Wrotkowskiej doszło zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystki. W miejscu wypadku występują utrudnienia z przejazdem.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 7 na ul. Wrotkowskiej w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzystki. Na miejscu interweniowała policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem marki Volkswagen, poruszająca się w kierunku ul. Wyścigowej, w rejonie przejazdu dla rowerów potrąciła rowerzystkę. Poszkodowana cyklistka została przewieziona do szpitala na badania.

W rejonie wypadku wstępują utrudnienia w ruchu, jeden pas jest częściowo nieprzejezdny. Na miejscu pracują policjanci, trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112.pl)

16 komentarzy

 1. No to prawko pójdzie w zawieszenie a i grzywna będzie nie mała..

 2. Rowerzystka nie posiada żadnych odblasków na kołach, oświetlenia, teraz kiedy rano jest jeszcze ciemno, naprawdę ja jeżdżąc w tych okolicach rowerem trudno zauważam jadącego „BATMANA”. Nie wiem co kieruje tymi ludźmi, szkoda im 20 zł na oświetlenie i odblaski ?

  • Każdy powód jest dobrzy, żeby czepić się rowerzysty. Jeżeli są do tego podstawy, to proszę bardzo. Ale jakie wymagania są stawiane co do odblasków na kołach? Samochody posiadają odblaski boczne? Dopiero pojazdy samochodem powyżej pewnej długości (ponad 5 czy 6 metrów )powinny posiadać oświetlenie/odblaski boczne.

   • ten rower nie posiada jakichkolwiek odblasków ani świateł…to rower górski…więc do jazdy po górach a nie po ulicach…rower miejski, posiada te podstawowe rzeczy…a na przejazd dla rowerów to bezmyślnie wjeżdżać nie wypada…wielu wącha kwiatki od spodu a miało pierwszeństwo…

   • artykuł został zamieszczony o godzinie 8.00…wiec zdarzenie miało miejsce dużo wcześniej…kiedy wręcz było jeszcze ciemno !!!!!!!!!!!!!!!11

   • Franiu – kolejny durny komentarz, gratuluję.
    Kodeks wyraźnie nakłada na rowerzystę obowiązek posiadania oświetlenia w okresie od zachodu słońca, do wschodu słońca.
    Dziś wschód słońca mieliśmy o 7:23.
    A rowerzystka nie miała nawet odblasków, nie mówiąc już o oświetleniu.

  • Rozumiem, że gdy dzisiaj zderzą się dwa samochody (a będzie takich zdarzeń dzisiaj dziesiątki w Lublinie) to pierwsze co skomentujesz to brak odblasków na kołach w samochodach biorących udział z zderzeniu.

  • Z koniecznością posiadania wymaganego oświetlenia w rowerze poruszającym się w nocy – nikt nie dyskutuje.
   Ale nie wymagajmy oświetlenia „wymyślonego oświetlenia” w dodatku w dzień, czy nad ranem, bo po 7:00 to już po świcie.

 3. Jak trzepniecie pieszego lub rowerzysty to tylko kierująca. Kto jej dał prawo jazdy?
  A i czekam na ustawowy obowiązek kontroli srajfona po wypadku. Może niektórym przydało by się pożegnać z prawem jazdy na dłużej,jadąc MPKiem można pykać w telefonie do obrzygu i nikomu się krzywdy nie robi.

 4. Kierująca troszkę zaspała i makijaż kończyła w aucie. Wina roweżystki że nie zauważyła że kierowczyni zajęta jest 😂

  • W takim razie do winy kierującej dochodzi jeszcze taka, że nie zauważyła, że rowerzysta nie zauważyła nieuwagi kierującej. A rowerzystka nie zauważyła braku zauważenia u kierującej braku zauważenia nieuwagi u rowerzystki. itd, itd.

  • miałeś na myśli sufrażystkę chyba…. 😛

 5. Rowerzystki 😂

 6. powinno się tego zabronić

 7. Zlikwidować te przejazdy dla tych je…ych rowerzystów. Co za kretyński przepis o udzielaniu im pierwszeństwa. Co łatwiej zatrzymać 2 tony czy tyłek na rowerze.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…