690 680 960

Mieszkańcy tej gminy stoją murem za PiS-em. W poniedziałek odwiedził ich premier (zdjęcia)

Pełna sala, wspólne zdjęcia i uściski dłoni. Mateusz Morawiecki gościł w poniedziałek w Godziszowie, gdzie od lat mieszkańcy ustanawiają rekordy w poparciu Prawa i Sprawiedliwości. Premier odwiedził również Janów Lubelski.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki odwiedził gminę Godziszów w powiecie janowskim, która od lat jest bastionem PiS w Polsce. Od lat wyróżnia się podczas wyborów, osiągając najwyższe w Polsce poparcie dla tej partii. W tym roku wynosiło ono 88,87 proc. przy średniej krajowej 43,59 proc., z kolei w 2015 roku na PiS zagłosowało 85 proc. mieszkańców. Szef rządu spotkał się z mieszkańcami w remizie OSP w Godziszowie Pierwszym. Zainteresowanie było tak duże, że sala była szczelnie wypełniona, a i tak dla wszystkich nie starczyło miejsc.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego Mateusz Morawiecki podziękował mieszkańcom za ogromny dowód zaufania, jaki okazali Prawu i Sprawiedliwości w trakcie ostatnich wyborów. Jak tłumaczył, w Polsce są obecnie dwa rekordy wysokości. Pierwszym z nich jest najwyższy szczyt w Tatrach czyli Rysy, drugim zaś wysokość głosów oddanych na PiS w Godziszowie. W spotkaniu uczestniczyli również m.in. szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Kubow, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Artur Soboń, wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Szef rządy podkreślał, że Polska powinna rozwijać się równomiernie. Jak zapowiedział w tym celu przeznaczone zostaną kolejne miliardy na naprawę dróg samorządowych, by były zachętą dla przedsiębiorców. Przedstawił też nowe rządowe programy dla polskich przedsiębiorców m.in. Mały ZUS plus, zryczałtowany PIT oraz estoński CIT.

Wcześniej Mateusz Morawiecki gościł w Janowie Lubelskim. W tamtejszym Ośrodku Kultury wziął udział w uroczystości wręczenia stypendiów z Funduszu Stypendialnego im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Wyraził wdzięczność fundatorom tej inicjatywy za to, że dbają o to, aby młodzież miała jak najlepsze warunki do kształcenia się. Stypendia przyznawane są uczniom z powiatu janowskiego od 2014 r. za szczególne osiągnięcia w nauce, twórczości artystycznej, sporcie oraz działalności społecznej. W 2019 r. Dzisiaj Komisja Stypendialna przyznała 25 stypendiów. Premier złożył też kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej.

Nie doszła do skutku za to wizyta szefa rządu w podlubelskiej miejscowości Barak. Miał tam odwiedzić firmę Sigma, która zajmuje się produkcją maszyn dla górnictwa, ochrony środowiska i energetyki.

(fot. Krystian Maj/KPRM)

72 komentarze

  1. Tylko jedno pytanie: co zrobili poprzednicy? Sprzedali wszystko

  2. pochodzę z godziszowa ale przez tych hipokrytów i pseodokatolików z godziszowa nie mogę się tym pochwalić,przykro mi z tego powodu

  3. Na świecie są dwa rekordy świata w długości: jeden to rekord w długości skoku narciarskiego, a drugi to rekord długości nosa Pinokia.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli