Mieszkańcy tej gminy stoją murem za PiS-em. W poniedziałek odwiedził ich premier (zdjęcia)

Pełna sala, wspólne zdjęcia i uściski dłoni. Mateusz Morawiecki gościł w poniedziałek w Godziszowie, gdzie od lat mieszkańcy ustanawiają rekordy w poparciu Prawa i Sprawiedliwości. Premier odwiedził również Janów Lubelski.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki odwiedził gminę Godziszów w powiecie janowskim, która od lat jest bastionem PiS w Polsce. Od lat wyróżnia się podczas wyborów, osiągając najwyższe w Polsce poparcie dla tej partii. W tym roku wynosiło ono 88,87 proc. przy średniej krajowej 43,59 proc., z kolei w 2015 roku na PiS zagłosowało 85 proc. mieszkańców. Szef rządu spotkał się z mieszkańcami w remizie OSP w Godziszowie Pierwszym. Zainteresowanie było tak duże, że sala była szczelnie wypełniona, a i tak dla wszystkich nie starczyło miejsc.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego Mateusz Morawiecki podziękował mieszkańcom za ogromny dowód zaufania, jaki okazali Prawu i Sprawiedliwości w trakcie ostatnich wyborów. Jak tłumaczył, w Polsce są obecnie dwa rekordy wysokości. Pierwszym z nich jest najwyższy szczyt w Tatrach czyli Rysy, drugim zaś wysokość głosów oddanych na PiS w Godziszowie. W spotkaniu uczestniczyli również m.in. szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Kubow, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Artur Soboń, wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Szef rządy podkreślał, że Polska powinna rozwijać się równomiernie. Jak zapowiedział w tym celu przeznaczone zostaną kolejne miliardy na naprawę dróg samorządowych, by były zachętą dla przedsiębiorców. Przedstawił też nowe rządowe programy dla polskich przedsiębiorców m.in. Mały ZUS plus, zryczałtowany PIT oraz estoński CIT.

Wcześniej Mateusz Morawiecki gościł w Janowie Lubelskim. W tamtejszym Ośrodku Kultury wziął udział w uroczystości wręczenia stypendiów z Funduszu Stypendialnego im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Wyraził wdzięczność fundatorom tej inicjatywy za to, że dbają o to, aby młodzież miała jak najlepsze warunki do kształcenia się. Stypendia przyznawane są uczniom z powiatu janowskiego od 2014 r. za szczególne osiągnięcia w nauce, twórczości artystycznej, sporcie oraz działalności społecznej. W 2019 r. Dzisiaj Komisja Stypendialna przyznała 25 stypendiów. Premier złożył też kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej.

Nie doszła do skutku za to wizyta szefa rządu w podlubelskiej miejscowości Barak. Miał tam odwiedzić firmę Sigma, która zajmuje się produkcją maszyn dla górnictwa, ochrony środowiska i energetyki.

(fot. Krystian Maj/KPRM)

Zobacz również

72 komentarze

 1. dokładnie piszą durnie jakie to buraki w Godziszowie bo na pis głosowali, samym Godziszowem pis nie wygrał, co 2 osoba głosowała na pis, a najwięcej szczekają Ci co sami zagłosowali albo ich rodziny, śmieszni jesteście jeden po drugim i każdy z osobna, wielcy patrioci, a na głosowaniu tylko się modlili do jarka żeby wygrał,

  • bo nieudolni, oszuści i złodzieje nie mogą rządzić krajem a jeżeli komuś oni podobają się to jego problem

  • Dlaczego wstyd? Ponad połowa Brytyjczyków głosowała za wyjściem z UE i teraz realizują brexit. To też wiocha i ciemnogród? To dlaczego Polacy jeżdżą tam zarabiać, a nie oni przyjeżdżają do nas na saksy? Może PiS po prostu chce, żeby żyło się nam jak w UK, tylko bez zamachów?

 2. W Godziszowie same niedouczone głąby mieszkają.

  • A w UK? Właśnie wychodzą z UE.

  • a ty jeszcze głupszy bo nic nie rozumiesz, w PZPR uważali się za najmądrzejszych i postępowych a teraz wszyscy normalnie myślący wiedzą, że oni byli zacofani.

 3. To oddział geriatryczny w Janowie był na przepustce? A ponoć premier stawia na młodych

 4. TeatrzykGeriatrzyk

 5. Ta gmina godziszów jest już na wymarciu,niedługo zniknie z mapy Polski,wystarczy spojrzeć na ten ,,młody” elektorat pis.

 6. Starzy ludzie, niby dorośli, a wstydu nie mają za grosz.

 7. propaganda jak za komuny

 8. W jedności siła . Bravo Godziszów.

 9. Ajjjj…. żebyście wiedzieli jak działa polityka to by wam te siusiaki opadły… Odsyłam do serialu „Służby Specjalne”.

 10. Tylko jedno pytanie: co zrobili poprzednicy? Sprzedali wszystko

 11. pochodzę z godziszowa ale przez tych hipokrytów i pseodokatolików z godziszowa nie mogę się tym pochwalić,przykro mi z tego powodu

 12. Na świecie są dwa rekordy świata w długości: jeden to rekord w długości skoku narciarskiego, a drugi to rekord długości nosa Pinokia.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6765zł -0.58%
  • GBP 4.9565zł 0.01%
  • EUR 4.4732zł -0.13%
  • CHF 4.1241zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej