Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącenie pieszej na ul. Romera. Kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

We wtorek wieczorem na ul. Romera doszło do potrącenia pieszej. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 20:30 na ul. Romera w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu starszej kobiety przez pojazd osobowy.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Poszkodowana piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Do wypadku doszło poza przejściem dla pieszych. Kierujący pojazdem marki Audi potrącił kobietę przechodząca przez ulicę. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Potrącenie pieszej na ul. Romera. Kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

Potrącenie pieszej na ul. Romera. Kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

(fot. lublin112.pl)

28 komentarzy

 1. jak Ci ludzie łażą po szosie

 2. Hahaha, brawo, brawo. Standard na ulicy Romera. Najciekawiej jest w rejonie przystanku Romera Kościół – połowa ludzi po wyjściu z autobusu przechodzi przez jezdnię w stronę osiedla na Samsonowicza poza przejściem dla pieszych, chociaż jedno jest oddalone o 200m w stronę Diamentowej, a drugie 200m w stronę Nałkowskich licząc od zatoki autobusowej. Sam kilkukrotnie byłem świadkiem kuriozalnej sytuacji, jak właśnie starsze, 'schorowane’ babcie po wyjściu z autobusu wchodziły tak na jezdnię nawet się nie rozglądając i zmuszając do zatrzymania auta jadące w obu kierunkach. Do tego za każdym kursem na ten przystanek można zaobserwować ludzi z obolałymi nogami, którzy nie dają rady przejść do żadnego z dostępnych tutaj PdP, tylko wybierają drogę 'na skróty’. Brak słów.

  • Droga nie jest dwujezdniowa więc osoby ze schorzeniami narządów ruchu mogą przechodzić poza przejściami.Poczytaj przepisy w punktach o których nie miałeś pojęcia.

   • schorzenia narządów ruchu to oni mogą dopiero mieć na własne życzenie – przejście mają dosłownie pod nosem. pod NOSEM! Czy 50m to daleko żeby przejśc bezpiecznie,?

  • po jakie 200m! Od przystanku po stronie Medalionów jest może max 50m do przejścia na wysokości kościoła i może ze 20m więce jdo przejścia przy starej szkole, tzn w stronę Romera. A łażą jak święte krowy, szczególnie po mszy – wtedy jest zmasowany najazd – jak przez pole.

  • Przy Romera-kościół jest jeszcze jedno przejście oddalone o ok. 15-20 m. Ale i tak emeryci wolą przechodzić wychodząc od razu zza autobusu.

  • Skąd wzięło Ci się 200m ?
   W stronę diamentowej przejście jest max 50m od zatoki i mniej więcej tyle samo w stronę Nałkowskich

 3. Ludzie każdy z was przechodzi wyłącznie na przejściu,litości hehe.Jakby nie było nie piwinna btć wina kierowcy no,chyba że zapueprzal jak głupi…

 4. Do potrącenia doszlo na drodze wewnetrznej. Na calej jej odcinku nie ma przejscia.

  • to co że nie ma przejścia? To Droga osiedlowa. Myślisz że ktoś, kto wychodzi np z żabki k/ apteki i chce przejść na drugą stronę to ma dymać na przejście na romera, znajdujące się tuz przy skrzyżowaniu z drogą osiedlową, potem gonić w stronę przystanku koło dawnego skupu makulatury i dopiero przejść na drugą stronę? Ty tak robisz? Do potrącenia doszło, bo jedno i drugie miało oczy w d….e + co bardzo prawdopodobne, sama mpiesza mogla wykazac postawę świętej krowy nietykalnej,

   • Chodzilo mi bardziej o artukul, bo ja przynajmniej wywnioskowalwm ze to wina pieszej. Niestety na drogach wewnwtrzych i strafach ruchu to pieszy ma pierszenstwo

 5. W miejscu gdzie doszło do potrącenie nie ma przejść dla pieszych. Jest to strefa zamieszkania o czym informuje znak przy wjeździe w osiedle. Jest to dokładnie przy Romera 46 5 klatka.

  • Jeśli to strefa zamieszkania to info redakcji jest nierzetelne a wręcz kłamliwe bo jak wiadomo w strefie zamieszkania nie ma PDP a piesi mają absolutne pierwszeństwo.

   • A co ma związek informacja o strefie zamieszkania to bzdurnego zarzutu „kłamliwe info”? Dla Pana informacji, na os. Nałkowskich są wyznaczone przejścia dla pieszych. Jak Pan nie ma pojęcia, to lepiej wcale nie pisać.
    https://www.google.com/maps/@51.2052379,22.5436051,3a,75y,15.51h,83.08t/data=!3m6!1e1!3m4!1sfdPw1iXXAURCoLENjoVzEw!2e0!7i13312!8i6656
    https://www.google.com/maps/@51.2054091,22.5426004,3a,75y,333.41h,70.3t/data=!3m6!1e1!3m4!1sF1powksFMSPDUv7N0xSDFA!2e0!7i13312!8i6656
    https://www.google.com/maps/@51.2061602,22.5422537,3a,75y,172.49h,93.27t/data=!3m6!1e1!3m4!1s2RSP-NlDYdDCWXHTTKa8Fg!2e0!7i13312!8i6656
    https://www.google.com/maps/@51.2079272,22.5415555,3a,75y,350.81h,98.89t/data=!3m6!1e1!3m4!1sjWj3v0hqglUyC43U483bpA!2e0!7i13312!8i6656

    Poza tym na odcinku gdzie doszło do zdarzenia nie ma znaku „Strefa Zamieszkania”
    https://www.google.com/maps/@51.2082017,22.5415083,3a,75y,71.43h,77.76t/data=!3m6!1e1!3m4!1s2ny03d9HhP3tQ6zCetAK7A!2e0!7i13312!8i6656

    Swoje uwagi i fałszywe opinie prosimy powstrzymać. Zawsze podajemy w przypadku potrąceń informację, czy do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych, czy poza nim.

    • Szanowna redakcjo, komu chcesz coś wytłumaczyć? hejterowi jerbie? Para w gwizdek, szkoda wysiłku!

    • ,,Jeśli to strefa zamieszkania to” – bo czytać to cza umić redaktorki!

    • Pokazujecie przejścia dla pieszych na ul. Nałkowskich – głównej uliczce przelatującej przez środek osiedla, z których jedno jest w okolicy skrzyżowania i pętli autobusowej, a drugie, bo tamtędy przebiega często uczęszczany chodnik prowadzący na i z przystanku MPK. Do tego pokazujecie PDP na samej Romera, po której jeździ wszystko – od gęstego ruchu osobowego począwszy, na autach ciężarowych i autobusach kończąc, więc ich istnienie jest tam uzasadnione.
     A czy w rzeczonym miejscu jest teraz strefa zamieszkania, czy jej nie ma to sam nie wiem, nie zwróciłem jakoś uwagi w realu, ale stare zdjęcia z Google nie muszą oddawać stanu faktycznego. Jak już tak „googlacie” to porównajcie sobie w/w miejsca z tą śmieszną, wąską i nierówną uliczką wjazdową w osiedle…. Tam przejścia chcecie? A gdyby trzymać się wyłącznie PDP, to osoba wychodząca np z tego waszego bloku 46 o którym była mowa wcześniej, chcąca przejść na drugą stronę tej uliczki, musiałaby iść do przejścia na Romera, następnie udać się ok 250m w kierunku Diamentowej aby przy kolejnym przystanku skorzystać z PDP i tyle samo wrócić już drugą stroną… Bite ponad pół kilometra vs 15m licząc szerokość uliczki wraz zatoką parkingową… Dajcie wszyscy spokój z tymi PDP bo to trochę śmieszne w niektórych okolicznościach, zważywszy że po osiedlach i w takich miejscach na 1000% sami wszyscy chodzą tak samo i nikomu się krzywda nie dzieje. Tylko niestety jak święta krowa przechodząca przez ulicę nie patrzy a i kierowca gapa, to się zdarza. zarówno na osiedlach jak i w innych miejscach. Nikt nie jest idealny, w przeciwnym razie nie byłoby podobnych przypadków.

     • Czy ktoś napisał, że chcemy tam przejścia? Odnieśliśmy się do fałszywego wpisu pod naszym adresem. Pokazaliśmy, że są tam przejścia dla pieszych, co więcej pokazaliśmy także miejsce zdarzenia. Nie ma tam żadnej strefy. Nikt z nas nie chce żadnego przejścia, tylko w materiale została zawarta informacja, że do zdarzenia doszło poza przejściem dla pieszych. Jak wiadomo na ul. Romera są przejścia dla pieszych. Informacja więc została podana jako opis zdarzenia, więc w czym problem? Na os. Nałkowskich są wyznaczone Strefy Zamieszkania np. w rejonie szkoły podstawowej.

      P.S. Pokazujemy przejścia dla pieszych na ul. Romera. Dobrze jest wiedzieć co się komentuje ;).
      Pozdrawiamy

     • Redakcjo, tak w kwestii doprecyzowania mojego wywodu, bo widzę ze macie problem ze zrozumieniem.

      – Ktoś napisał, że tam jest strefa zamieszkania, więc PDP są zbędne a wy mu tłumaczyliście że nie ma strefy i przejścia SĄ, na dowód czego wrzuciliście szereg linków z map. Tylko że pokazaliście przejścia nie w tym miejscu, gdzie faktycznie doszło do zdarzenia. Pokazaliście główną, ruchliwą nitkę Romera zamiast bocznej, biegnącej prostopadle do Romera osiedlowej „odnogi”… Takie „szczegółowe” pokazywanie komuś jak krowie na rowie że TAM SĄ PRZEJŚCIA sugeruje, że poszkodowana własnie z nich powinna korzystać i powinna gonić do głównej ulicy żeby z niego skorzystać, następie iść hektar w poszukiwaniu kolejnego… To, że sarkastycznie zapytałem czy chcecie przejść w takim bzdurnym miejscu (t jw BOCZNEJ, osiedlowej uliczce) nie oznacza, że WY napisaliście ze chcecie – jprdl!

      – co do obecności strefy zamieszkania akurat w tym miejscu to napisałem jasno i wyraźnie że NIE WIEM.

      – nie, nie pokazaliście przejść tylko na Romera, ale i na początku Nałkowskich w okolicach pętli i skrzyżowania z Samsonowicza (pierwszy link). Wrzuciliście taki a nie inny link, dlatego się do niego odniosłem – nie mam przecież nikomu tego za złe. Ale zanim kogoś zrugacie że nie wie o czym pisze, radze samemu się zastanowić.

      W ogóle wielkie halo o nic. Zdarzenie jakieś szczególne nie było, ktoś coś napisał, wy mu zaraz 50 dowodów na to, że nie ma racji… A wdać się z wami w jakąkolwiek polemikę czy wytknięcie nieścisłości, powoduje u was jakiś dziwny atak i usilną chęć zrobienia z kogoś głupka.

 6. Wlazła łajza pod auto na drodze wewnetrznej, przed skrzyżowaniem, o czym te kretynki myślą pchając się wprost pod jadący samochód, oswietlony i z prędkością 20-30 km/h?

  • Jaką łajzą trzeba być, by przejechać człowieka przy prędkości 20-30 km/h? Nawet bez sprawnych hamulców biegami bym wyhamował.