Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącenie pieszego w centrum Lublina. Są utrudnienia w ruchu (foto)

Po wypadku, do jakiego doszło w rejonie cmentarza przy ul. Lipowej są utrudnienia w ruchu. Na miejscu pracują policjanci.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 18:30 na ul. Lipowej w Lublinie. Na wysokości cmentarza potrącony został mężczyzna. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nas poinformowano, pieszy przechodził przez jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym. Został potrącony przez samochód osobowy, którym kierowała kobieta.

Pieszy został przetransportowany do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku. Występują utrudnienia w ruchu.

(fot. nadesłane)

15 komentarzy

 1. Czy kierującą była zakonnica ?

  • Nie bądź bezczelny!!! Przecież nie oddaliła się,

   • Ale należy do kleru, przecież musiał zaatakować bo zesrać się na Kościół jest akurat na topie. A tego niedorajdę pewnie w dzieciństwie molestował kardynał Gulbinowicz albo jakiś inny biskup, człenio sobie przypomniał i dlatego z roztargnienia wpadł pod samochód.

 2. Jeżeli potracenie miało miejsce poza PdP to pieszy powinien ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom poruszającym się jezdnią. Taka jest niewiedza uczestników ruchu, że nawet z tak oczywistymi przepisami będą dyskutować.
  Jedyny wyjątek od tej reguły to przechodzenie osoby o ograniczonej sprawności ruchowej – wtedy to kierujący pojazdami powinni umożliwić przejście takiej osobie.

  • Bredzisz Franiu.
   W tamtym miejscu poza samymi zatokami przystankowymi są bariery (łańcuchy), które wykluczają jakikolwiek ruch pieszy.
   Tak się brandzlujesz treścią artykułu 13 PoRD, że zapominasz o treści artykułu 14, punktu 7) zaraz poniżej.

  • Jeszcze dodaj na jakich drogach osoba z ograniczeniami ruchowymi może przechodzić bo twoja wypowiedź jest niepełna i wprowadza w błąd.

 3. Franio ekspert jak zwykle na posterunku.

 4. Franiu ty trollu komunistyczny .Rozwiązali ci PZPR to tu się teraz udzielasz??

 5. przechodził nie na pasach
  nie powinno go tam byc w ŻADNYM przypadku
  jak się wchodzi na pasy, trzeba sie najpierw upewnić, czy można bezpiecznie przejść przez jezdnie (TAKI JEST PRZEPIS)
  a bez pasów przechodzić w ogóle NIE MOŻNA
  poza nielicznymi wyjątkami (zwykle poza terenem zabudowanym, gdzie pasów nie ma)
  tak czy inaczej, to wina pieszego, powinien dostać mandat za niewłaściwe przekraczanie jezdni
  inna sprawa, że jak mi lezie, czy to człowiek, czy pies czy gołąb, to nie jeżdżę po nim, tylko staram się ocalić mu życie

 6. Kto wysłał foto?

 7. Tak jak i pod ZUS-em wysiadają mochery z trolejbusów i na skróty przez ruchliwą dwupasmówkę do ZUS po emeryturkę lub rentkę.A komisariat za rondem.

 8. jak zwykle tam

  • Dziadki śpieszą się na cmentarz. 25 metrów od końca przystanku do przejścia dla pieszych to zdecydowanie za daleko dla niektórych. Tak się śpieszą na ten cmentarz, jakby się obawiali, że ktoś im zwieje jak się 5 minut spóźnią… a skutkiem tego mogą być o 5, 10 czy nawet kilkadziesiąt lat za wcześnie na miejscu…

 9. franiu jak zawsze niedoroiony

Z kraju