Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącenie pieszego na drodze krajowej nr 2. Droga zablokowana (zdjęcia)

W piątek po południu na drodze krajowej nr 2 doszło do potrącenia pieszego przez pojazd osobowy. Obecnie droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 12.00 w miejscowości Nowy Sławacinek w powiecie bialskim, na trasie Międzyrzec Podlaski – Biała Podlaska. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez pojazd osobowy.

Obecnie w miejscu wypadku droga jest zablokowana. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia, objazd wyznaczono tylko dla samochodów osobowych drogami lokalnymi.

Utrudnienia z przejazdem mogą potrwać około trzech godzin. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Potrącenie pieszego na drodze krajowej nr 2. Droga zablokowana (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

PRZECZYTAJ

Wbiegł pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Zginął na miejscu (zdjęcia)

14 komentarzy

 1. tym razem potrącenie nie zderzenie?

  • Od czasu wprowadzenia nowych przepisów, zrobiło się tak bezpiecznie, że ci bardziej zagorzali przeciwnicy obowiązujących przepisów, sami przebierają się za pieszych i rzucają pod koła.

 2. Potrącenie pieszego na drodze krajowej nr 2, droga zablokowana.
  To koniecznie musi on leżeć w poprzek jezdni, nie można go położyć na poboczu i wzdłuż jezdni ?
  Byłby chociaż jeden pas wolny.

  • Dla zmotoryzowanych zamknięcie jednego z sześciu pasów ruchu to zablokowana droga. Za to zostawienie 40cm wolnego chodnika to aż nadto miejsca do chodzenia, czy przejechania rowerem.

 3. Skutek nowych przepisów.
  Kiedyś o takich potraceniach czytaliśmy codziennie. Teraz jest wielka sensacja na forum, bo takich zdarzeń jest tylko kilka w miesiącu.

 4. Podobno pojazd poruszał się drogą sugerowaną. W pewnych miastach nawet już likwiduje się wyznaczone drogi, kosztem dróg sugerowanych, bo okazuje się, że tak jest bezpieczniej.

 5. Chciał pierwszeństwo mieć to ma.

  • 80-latka wybiegła gwałtownie na jezdnię. Wpatrzona w smartphona.

  • Nie. Nie zgadłeś. Chciał bezpiecznie przejść przez jezdnie. Może oczekiwał na poboczu na możliwość przejścia. Albo szedł poboczem, a Panu Kierującemu pomyliło się pobocze z pasem ruchu.

  • Żył sobie człowiek kilkadziesiąt lat.
   I nagle dzisiaj, 8 marca 2024 roku postanowił rzucić się pod koła samochodu.
   No ma to sens.

 6. Proponuję obowiązkowe kaski dla każdego pieszego. Na kasku pulsujące światło koloru pomarańczowego jak idzie po chodniku i niebieskie światło migające jak wchodzi na przejście dla pieszych z dodatkowym sygnałem dzwiękowym.

 7. Że redakcja nie zablokuje takiego idiotę jak Franio to się dziwię. Z tragedii robi jakaś słabej jakości komedie. A podobno weryfikuje cię komentarze.

Dodaj komentarz