Potrącenie osoby pieszej na drodze krajowej nr 19

W czwartek wieczorem w Kąkolewnicy doszło do wypadku z udziałem osoby pieszej. W rejonie zdarzenia mogą nadal występować utrudnienia z przejazdem. Na miejscu pracują policjanci.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 20 na drodze krajowej nr 19 w Kąkolewnicy w powiecie radzyński, na trasie Radzyń Podlaski – Międzyrzec Podlaski. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem osoby pieszej.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Jak przekazuje Punkt Informacji Drogowej, pojazd osobowy potrącił tam kobietę przechodzącą przez przejście. Poszkodowana piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. W rejonie wypadku występują utrudnienia z przejazdem, nieprzejezdny częściowo jest jeden pas, a ruch został skierowany przez teren pobliskiej stacji.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia, utrudnienia z przejazdem mogą potrwać do godziny 22.

(fot. OSP Kąkolewnica)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. W takich sytuacjach najbardziej szkoda kierowcy!

  • A gdy na przejeździe kolejowym dochodzi do wypadku, to najbardziej szkoda maszynisty.

  • O jakim kierowcy piszesz? Chyba nie o tej amebie kierującej samochodem, która nie potrafi ustąpić pierwszeństwa innemu uczestnikowi ruchu.
   Jeżeli ktoś wjeżdża samochodem na skrzyżowanie na czerwonym i powoduje wypadek, to tez Ci szkoda?

 2. Czy do potrącenia pieszej potrzebna jest straż pożarna i to w ilości 2 jednostek?? Czy nie wystarczy pogotowie i policja? Czy naprawdę jesteśmy tak bogatym krajem, żeby trwonić pieniądze z naszych podatków na prawo i lewo?

  • Kiedyś słyszałem, że strażacy biorą ze sobą ciężarówki, żeby nimi zabezpieczyć miejsce zdarzenia. I mają rację, zawsze może się znaleźć pijany/trzeźwy (ale zawsze ze wścieklizna) kierowca z aŁdi, dla którego obecność służb ratunkowych/porządkowych na jezdne nie jest powodem, żeby stracić cenne sekundy podczas trwania rajdu drogami publicznymi.

 3. Dwie sytuacje.
  1. Pieszy nie ustępuje pierwszeństwa przejazdu podczas przechodzenia przez jezdnie poza PdP – całe forum jest zgodne że to wina pieszego.
  2. Kierujący pojazdem nie ustępuje pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez jezdnie korzystającemu z PdP – 3/4 forum za winnego uznaje pieszego.

  To po jaką chorobę te przejścia w ogóle są wyznaczane? Jaki ma sens malowanie tych białych prostokątów i stawianie znaków pionowych?

  • Porównaj sobie możliwości uniknięcia zdarzenia przez pieszego i przez kierowcę i sprawa będzie oczywista.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika