Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącenie w Lublinie. Trwa akcja służb ratunkowych, są duże utrudnienia w ruchu AKTUALIZACJA

Ratownicy medyczni, policjanci oraz strażacy pracują na miejscu wypadku w centrum Lublina. Samochód osobowy potrącił tam nastolatkę.

Do wypadku doszło w środę około godziny 16:20 na ul. Dolnej 3 Maja w Lublinie. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że na wysokości hotelu B&B potrącona została kilkunastoletnia dziewczyna.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Jak nam przekazano, obecnie poszkodowanej udzielana jest pomoc medyczna.

Policjanci będą dopiero ustalać szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku. Występują duże utrudnienia w ruchu. Centrum Lublina jest zakorkowane. Warto omijać tę część miasta.

Z powodu wypadku na ul. 3 Maja ruch odbywa się wahadłowo, linie nr 2, 18, 26, 31, 32, 40, 57 i 150 mogą kursować z opóźnieniami.

AKTUALIZACJA 17:35

Z pierwszych ustaleń policjantów wynika, iż potrąconą okazała się 19-latka. Jak nam wyjaśniono, początkowa informacja dotycząca potrącenia kilkunastoletniej dziewczynki związana była z początkową fazą czynności prowadzonych na miejscu zdarzenia, a wynikała ze zgłoszenia, jakie otrzymali ratownicy, które mówiło o dziecku.

(fot. nadesłane – Dominika)

21 komentarzy

 1. Kilkanaście lat, to już kobieta.

 2. A co to zmienia? xD

 3. ale jakie sa oklicznosci potracenia

  • A jakie mają być? Wlazło cielę pod koła, bo stwierdziło że ma prawo i jest nieśmiertelne. Najlepiej winić z marszu kierowcę – proponuję usiąść za kierownicę kiedy relektory odbijają się od asfaltu i bezmyślni piesi kompletnie mają to gdzieś. Jedno cielę narobiło bigosu, kosztów i zakorkowało pół miasta.

  • Włazi bez patrzenia bo łyknęła kit od pisu, że ma pierwszeństwo.

 4. Tam chyba jest PDP,co nie zwalnia pieszych z myślenia że jak ma się pierwszeństwo,to jest się nieśmiertelnym.Też często jestem pieszym.Nim wejdę na pasy zawsze się rozglądam.

  • Również się rozglądam, ale nie zamierzam przepuszczać samochodów jesli to ja mam pierwszeństwo. Niestety, ale kierowcy takiego zbyt długo zastanawiającego się nad wejsciem na pdp ignorują a za to już dostaliby mandat.

   • Do aaa
    A na jakiej podstawie taki kierowca miałby być ukarany…? ?

    • Kierowca jest zobowiązany ustapić pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na pdp a taki mniej odwazny pieszy który zatrzymuje się i sie rozglada jest TYM który oczekuje /wchodzi na pdp.

  • Tandaramandara rara bum (!)

   Dobrze robisz, rozglądaj się, będziesz dłużej żył. 😆

   • Skad wiesz że poszkodowana się nie rozglądała?, łatwiej Ci stwierdzić że tego nie zrobiła…, bym bardziej jak kilka samochodów się zatrzymało a do potrącenia doszło na drugim pasie gdy poszkodowana była w połowie pbp…

  • Po co piszesz komentarz jeśli nie znasz sytuacji… W tej akurat poszkodowana była w połowie przejścia….

 5. Na szczęście po ostatnich zmianach przepisów piesza miała na przejściu jeszcze większe pierwszeństwo co zminimalizowało obrażenia i prawdopodobnie uchroniło ją przed kalectwem.

 6. ja bym postawił kolejne światła!!!i kolejne…ślepym chodzącym laski wydawać

 7. Czy klepki już naskoczyły we właściwe miejsce u pieszej, po zaliczeniu gleby?

 8. K…. Klepki to tobie brakuje jak oceniasz z góry i stwierdzasz tylko na swoje błędne zresztą myślenie….

Z kraju