690 680 960

Potrącenia na drogach powiatu radzyńskiego

W ciągu minionego weekendu na drogach powiatu radzyńskiego doszło do dwóch potrąceń. W wypadkach poszkodowana została rowerzystka oraz pieszy.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w sobotę przed godziną 22 w Radzyniu Podlaskim, na skrzyżowaniu ulic: Międzyrzeckiej, Kościuszki i Partyzantów. Jak wstępnie ustalili radzyńscy policjanci kierująca samochodem osobowym marki BMW, 22-latka doprowadziła do zderzenia z rowerzystką.

– Jadąca ul. Kościuszki kobieta prawdopodobnie nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem, 46-letniej mieszkance Radzynia Podlaskiego. W wyniku wypadku kierująca jednośladem doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala – informuje asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla z radzyńskiej Policji.

Kierująca rowerem nie posiadała oświetlenia. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującej BMW. Kobieta była trzeźwa. Od kierującej rowerem pobrana została krew do badań.

Do drugiego wypadku doszło w niedzielę przed godziną 4 na krajowej 19 w miejscowości Jurki. Jak wstępnie ustalono kierujący autem marki Ford, 52-latek potrącił pieszego, którym okazał się 23-letni mieszkaniec gm. Kąkolewnica.

– Mężczyzna prawdopodobnie chciał przejść przez ulicę w miejscu niedozwolonym, wchodząc wprost pod koła jadącego auta. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał 23-latek, który przewieziony został do szpitala. Jak ustalili mundurowi mężczyzna nie posiadał żadnych elementów odblaskowych – dodaje asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla.

W chwili wypadku kierujący autem był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie. Od pieszego pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu.

2015-11-30 08:33:02
(fot. Policja Radzyń Podlaski)

4 komentarze

  1. Faceci w bolidach się uspokoili, to Panie wzięły się za podreperowanie statystyk.

  2. Ukarać pieszych/rowerzystów bez oswietlenia/odblaskow poruszajacych sie po drogach. Widziałem w sobotę wielu takich idiotów na drodze z radzynia w stronę lublina. Najfajniej wyglądał dość gruby gościu na malutkim skuterze jadący ‚prawie’ bez świateł podczas intensywnych opadów śniegu z deszczem… Głupota tych ludzi gwarantuje więcej takich zdarzeń. Wg mnie trzeba być totalnym bezmózgiem lub samobójcą wyruszając w takich warunkach na rowerze…

    • Nie każdego stać od razu na BMW. Jak się bezmózgi dorobią to część przesiądzie się na bolidy.

  3. Kurna ostatki były. Stan umysłu był różny.

Kursy walut

  • USD 4.3043zł -0.47%
  • GBP 5.3177zł -0.23%
  • EUR 4.6801zł -0.1%
  • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas