690 680 960

Potrącenia na drogach powiatu radzyńskiego

W ciągu minionego weekendu na drogach powiatu radzyńskiego doszło do dwóch potrąceń. W wypadkach poszkodowana została rowerzystka oraz pieszy.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w sobotę przed godziną 22 w Radzyniu Podlaskim, na skrzyżowaniu ulic: Międzyrzeckiej, Kościuszki i Partyzantów. Jak wstępnie ustalili radzyńscy policjanci kierująca samochodem osobowym marki BMW, 22-latka doprowadziła do zderzenia z rowerzystką.

– Jadąca ul. Kościuszki kobieta prawdopodobnie nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem, 46-letniej mieszkance Radzynia Podlaskiego. W wyniku wypadku kierująca jednośladem doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala – informuje asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla z radzyńskiej Policji.

Kierująca rowerem nie posiadała oświetlenia. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującej BMW. Kobieta była trzeźwa. Od kierującej rowerem pobrana została krew do badań.

Do drugiego wypadku doszło w niedzielę przed godziną 4 na krajowej 19 w miejscowości Jurki. Jak wstępnie ustalono kierujący autem marki Ford, 52-latek potrącił pieszego, którym okazał się 23-letni mieszkaniec gm. Kąkolewnica.

– Mężczyzna prawdopodobnie chciał przejść przez ulicę w miejscu niedozwolonym, wchodząc wprost pod koła jadącego auta. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał 23-latek, który przewieziony został do szpitala. Jak ustalili mundurowi mężczyzna nie posiadał żadnych elementów odblaskowych – dodaje asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla.

W chwili wypadku kierujący autem był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie. Od pieszego pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu.

2015-11-30 08:33:02
(fot. Policja Radzyń Podlaski)

4 komentarze

  1. Faceci w bolidach się uspokoili, to Panie wzięły się za podreperowanie statystyk.

  2. Ukarać pieszych/rowerzystów bez oswietlenia/odblaskow poruszajacych sie po drogach. Widziałem w sobotę wielu takich idiotów na drodze z radzynia w stronę lublina. Najfajniej wyglądał dość gruby gościu na malutkim skuterze jadący ‚prawie’ bez świateł podczas intensywnych opadów śniegu z deszczem… Głupota tych ludzi gwarantuje więcej takich zdarzeń. Wg mnie trzeba być totalnym bezmózgiem lub samobójcą wyruszając w takich warunkach na rowerze…

    • Nie każdego stać od razu na BMW. Jak się bezmózgi dorobią to część przesiądzie się na bolidy.

  3. Kurna ostatki były. Stan umysłu był różny.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mecz Charytatywny dla Marcela
Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Sławinie
Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Dziesiątej
Potańcówka z tradycją „Hanna prosi do tańca”
Żniwa ze starej fotografii