Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Poszukiwani świadkowie potrącenia pieszych

Lubelscy policjanci poszukują świadków dwóch potrąceń pieszych, do których doszło na drogach Lublina i powiatu lubelskiego. Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce 5 listopada w miejscowości Jabłonna Druga, zaś drugie 8 listopada w Lublinie na ulicy Mełgiewskiej.

Policjanci z Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzą czynności w sprawie wypadków drogowych, do których doszło w Lublinie oraz na terenie powiatu lubelskiego.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce 5 listopada około godziny 17 w miejscowości Jabłonna Druga. Z ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Jeep jadąc w kierunku Biłgoraja potrącił osobę pieszą przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych.

?Zobacz: Potrącenie nastolatki na trasie Lublin – Biłgoraj. Utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej (zdjęcia)

Drugi wypadek miał miejsce w Lublinie na ulicy Mełgiewskiej. W dniu 8 listopada około godziny 16:00 kierujący samochodem marki Opel jadąc w kierunku ulicy Gospodarczej przodem pojazdu potrącił pieszą, która także przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Kobieta po przewiezieniu do szpitala zmarła.

?Zobacz: Piesza zmarła w szpitalu. Nie żyje kobieta potrącona przez opla na ul. Mełgiewskiej (zdjęcia)

Jeżeli ktoś był świadkiem któregoś z wypadków, proszony jest o zgłaszanie się do Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przy ulicy Północnej 3 w Lublinie lub telefonicznie pod numerem: 47 811 57 59 ewentualnie z najbliższą jednostką policji pod numerem 112.

(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. powtarzam po raz kolejny – jeśli ktoś był świadkiem potrącenia, to nie czeka 2 miesiące na apel w mediach!

  2. Franio nic nie widział, ale na podstawie artykułu na lublin112 opisze wam szczegółowo przyczyny i przebieg wypadku.

    • Mogę zdradzić taką tajemnicę, że to kierujący pojazdem jest zobowiązany do ustąpienia pieszemu na PdP, a nie odwrotnie.
      Dokładnie tak samo, jak kierujący pojazdem nieszynowym czy osoba piesza, jest zobowiązana do ustąpienia pociągowi/rowerowi na przejeździe kolejowym/rowerowym.

Z kraju