690 680 960

Postawili na turystykę wodną. Przystań gotowa, kajakarze mogą już z niej korzystać (zdjęcia)

Po sezonie, jednak w końcu jest już dostępna przystań kajakowa, jaka powstała w Krasnymstawie. Miasto budując obiekt postanowiło wykorzystać potencjał rzeki Wieprz w celu zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu.

Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na aktywny wypoczynek. Jeżeli do tego dorzucić korzystanie z uroków natury, to na myśl od razu przychodzi spływ kajakowy. Popularność tej, nadal stosunkowo bardzo taniej formy spędzania wolnego czasu ciągle rośnie, a wraz z tym przybywa przedsiębiorców trudniących się wypożyczaniem kajaków. Zwłaszcza, że na spływy udają się nie tylko rodziny, lecz również w kajakach organizowane są imprezy firmowe.

Wzrost zainteresowania kajakarstwem zauważają też samorządy. Nad rzekami budowane są przystanie kajakowe oraz miejsca, gdzie uczestnicy spływów mogą odpocząć. Na tego typu inwestycję zdecydowało się także miasto Krasnystaw. W ramach pierwszego etapu rewitalizacji rejonu ulicy Zaułek Nadrzeczny, w zatoce rzeki Wieprz pomiędzy ulicami Mostową i Gawryłowa zbudowano przystań kajakową. Prace budowlane, w tym zagospodarowanie terenu w pasie rzeki, prowadzone były od lutego do sierpnia.

Dostępna jest już zatoka z miejscem do wodowania i wyciągania kajaków, slipem dla łodzi ze schodami zejściowymi do wody. Brzeg został zabezpieczony murem oporowym z gabionów. Powierzchnia przystani wynosi 95 m², a długość zatoki to 63 m.

– Głównym celem projektu jest zachowanie i zrównoważone wykorzystanie potencjału rzeki Wieprz w celu zwiększenia atrakcyjności miasta i regionu, co ma przełożyć się na rozwój turystyki i stworzyć dodatkowe miejsca pracy. Niewykorzystany dotąd potencjał rzeki Wieprz, przyczyni się do poprawy dostępności do obiektów dziedzictwa kulturowego miasta. Społeczeństwo lokalne oraz odwiedzający miasto turyści, korzystający z wybudowanej ogólnodostępnej przystani będą mogli odwiedzić m. in. zabytkowe centrum miasta – wyjaśnia Burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk.

Cała inwestycja kosztowała ponad milion złotych, jednak miasto wyłożyło na ten cel jedynie 220 tys. zł. Pozostałe środki pochodziły ze wsparcia unijnego.

(fot. UM Krasnystaw)

3 komentarze

  1. Na zimę akurat się przyda.

  2. no to już teraz miasto wstanie z kolan, bys pan lepiej wziął miotłe i na parku posprzątał do dnia dzisiejszego syf na chodnikach po chmielakach zalega

  3. Kogo to obchodzi w Polsce są większe problemy opozycja łamie konstytucję i nikt sobie z tym nic nie robi

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej