690 680 960

Postanowiła przerwać milczenie i o wszystkim powiedziała policjantom

Policjanci z Łęcznej zatrzymali 42-latka, który podejrzany jest o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją żoną oraz kierowanie gróźb karalnych. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kobieta, której mąż po alkoholu wszczynał awantury domowe, poniżał ją i ograniczał kontakty z rodziną, a także stosował przemoc fizyczną, przerwała milczenie i o wszystkim powiedział policjantom.

Funkcjonariusze zatrzymali 42-latka, a zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną oraz kierowanie gróźb karalnych w stosunku do niej i swojej teściowej.

W niedzielę sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Policjanci w sposób bezwzględny traktują przestępców zagrażających bezpieczeństwu, życiu i zdrowiu innych osób, a w szczególności zagrażających osobom pokrzywdzonym przemocą. Znęcanie się, przemoc, poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Pamiętajmy pomocą służy wiele instytucji. Należy tylko zacząć działać. Apelujemy również do osób, które są świadkami przemocy. Jeżeli wiesz, że osobie z Twojego otoczenia dzieje się krzywda powiadom odpowiednie instytucje – wyjaśnia aspirant Magdalena Krasna z łęczyńskiej policji.

(fot. pixabay.com)

20 komentarzy

 1. Edek od kredek

  Dobra recepta na pozbycie się z domu niechcianego męża, to oskarżyć go o znęcanie się, albo molestowanie…

  • Łał… 5 minut od publikacji artykułu i już mamy pierwszego detektywa.

  • Również dobrą receptą na pozbycie się meża, jest nadziać się na „mężowski” nóż.

   • Gondol Jerzy z Nadwisły

    U nas jest tak:
    Kilka tygodni temu wszedłem do domu mojej adopcyjnej córki (rodowitej Indianki) w chwili kiedy własnie dostała w pysk od męża (białego). aż się nakryła nogami, kiedy odzyskała świadomość sięgnęła po swojego, niewielkiego „Magnum” noszonego na co dzień przy zgrabnym bioderku.
    To że jej przed pół roku poślubiony mąż żyje, zawdzięcza temu że tam mnie diabli zanieśli.
    Dostał niewielki samolot i pół godziny na opuszczenie terytorium Alaski z dożywotnim zakazem powrotu – skorzystał

  • Ja lubię wkurzać swojego faceta i znęcać się nad nim psychicznie, wtedy mam spokój i jest cisza w domu.

   • Taki facet długo nie wytrzyma, albo Ci przy…. albo pójdzie do innej. Czy naprawdę chcesz do tego dopuścić? Jeżeli facet jest spoko, pracuje nie pije, to ja nie wiem czego chcecie ? Trzeba dawać i dawać ile będzie chciał on będzie zadowolony i Ty będziesz zadowolona że nie będzie chodził zdenerwowany a na starość nerwica, rak i inne u niego i u siebie. Pomysłowe Twoje podejście.

   • Ja bym wolał żeby moja żona robiąc mi nazłość nie ugotowała obiadu albo nie posprzątała niż robiąc mi nazłość mi nie dała. Posprzątać mogę ugotować też a z sexem to raczej baba by nie przeżyła jak bym poszedł do innej i odwrotnie.

 2. Edek ja mam lepszą receptę NIE PONIŻAJ ,NIE BIJ ,NIE ZMUSZAJ DO SEKSU I NIE CHLAJ to żona nie zechce się ciebie pozbyć .Takie drobne uszczypliwości z czasem coraz częstsze to jest zaniżanie poczucia wartości i to też jest przemoc .Większość facetów to niewykształcone , zapijaczone zakompleksieńce i zamiast wziąć się za siebie wolą sprowadzić ”do poziomu ” partnerkę a jak jest lepiej wykształcona albo co gorsze bogatsza to już kaplica .

  • Dobra nie podniecaj się, jak by te partnerki traktowały swoich partnerów tak jak na początku związku to by do takich rzeczy nie dochodziło, bo jak przysłowie mówi kobita przed ślubem to czarodziejka a po ślubie czarownica. Każda kobieta ma wpływ na mężczyznę, tylko facet nie lubi jak go oszukują dla dobra innych których może nie lubić, w tym przypadku teściowa. Może siadły dwie kwoki i szydziły z niego.

  • Facet potrzebuje dużo sexu jak byś nie wiedziała, jak go brak ko uderza w alkoholizm, nerwy alkohol równa się bicie i poniżanie nikt by tego nie wytrzymał. A jeżeli facet musi się prosić o sex swojej ukochanej żony a ona z łaską da albo nie da oto jest pytanie to facet woli wypić 0,5 która mu nie odmówi.

 3. O kolejna wiadomość o winnym facecie

 4. Nie bil tyko prubowal wyhowac z marnym skutkjem dla njego

 5. Facet potrzebuje dużo sexu jak byś nie wiedziała, jak go brak ko uderza w alkoholizm, nerwy alkohol równa się bicie i poniżanie nikt by tego nie wytrzymał. A jeżeli facet musi się prosić o sex swojej ukochanej żony a ona z łaską da albo nie da oto jest pytanie to facet woli wypić 0,5 która mu nie odmówi.

 6. Szkoda, że w dzisiejszych czasach brudy małżeńskie prane są na zewnątrz. Takie problemy powinny być rozwiązywane w rodzinie. Najbardziej pomaga modlitwa, w ostateczności rozmowa z kapłanem.

  • Tttaaa….Dobry pomysł. Szczególnie z kapłanem.

  • Jeżeli brudami nazywa Pani znęcaniem się nad drugą osobą to w co lub w kogo Pani wierzy?
   Znęcanie się nie jest ani prawem mężczyzny/kobiety ani żadnych obowiązkiem małżeńskim!
   Rozumiem drobne niepozozukienia, jakieś kłótnie bo mają w danym temacie odmienne zdanie. Ale zawsze do jakiegoś kompromisu muszą w końcu dojść.

   Ksiądz? Na kilkunastu księży jakich poznałam to może że 2 jest z powołania. I z nimi owszem mogłabym na każdy temat porozmawiac.

   Modlitwa może i pomoże ale to dla tych bardzo wierzących.

 7. Jakie instytucje pomagają kobietom -cha cha , to niewinni oprawcy są chronieni przez nie.

 8. Wolę się napić niż z babą spać.

 9. Dwa miesiące w areszcie, czyli facet straci pracę.
  Założą mu niebieską kartę i każdy będzie go traktował jak śmiecia.

  Wszystko fajnie, tylko co, jeżeli on jest niewinny?
  Zamiast aresztu powinien być jakiś zakaz zbliżania się i miejsce do spania, tak żeby bez wyroku człowiek nie był karany.
  Jeżeli zapadłby wyrok skazujący to dopiero wtedy go obciążyć kosztami tego noclegu.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!