690 680 960

Postanowił podładować akumulator. Garaż stanął w płomieniach (zdjęcia)

Zwarcie instalacji elektrycznej podczas ładowania akumulatora miało być przyczyną pożaru budynku garażowo-gospodarczego. Z ogniem walczyło kilkunastu strażaków.

Pożar budynku przy ul. Grottgera w Międzyrzecu Podlaskim został zauważony w piątek 28 maja około 8:50. O wszystkim zaalarmowana została straż pożarna. Na miejscu interweniowała również policja.

Jak się okazało, palił się budynek garażowo-gospodarczy. Płonęło jego wnętrze, ogień objął również dach. Ze względu, iż przylegał on do piętrowego budynku mieszkalnego, istniało ryzyko rozprzestrzenienia się płomieni.

W akcji gaśniczej brało udział pięć zastępów strażaków z JRG w Międzyrzecu Podlaskim oraz OSP Śródmieście i Rzeczyca. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Straty zostały wstępnie oszacowane na 25 tys. zł. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż przypuszczaną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej podczas ładowania akumulatora.

(fot. JRG Międzyrzec Podlaski)

11 komentarzy

 1. Zawsze jak czytam takie teksty „zwarcie instalacji elektrycznej ” to zastanawiam się jak może dojść do czegoś takiego …przecież są bezpieczniki ” różnicówki ” itp i to wszystko kosztuje przysłowiowe „grosze „…wiec pytam się jak może dojść do zwarcia instalacji ? Odpowiedż jest prosta i brzmi tak ; do czegoś takiego praktycznie zawsze dochodzi tylko i wyłacznie z powodu ignorancji i zaniedbań ,a nie z powodu samej instalacji

  • Szukasz w budynku który ma być może 50+ lat bezpiecznika różnicowego? Tam może jest instalacja elektryczna wykonana w aluminium i bezpieczniki topikowe. Poza tym pożar może spowodować sam akumulator lub prostownik. Nie podano wieku właściciela podejrzewam osobę w wieku co najmniej emerytalnym, co może świadczyć że sam prostownik ma podobny wiek i nie posiadał żadnych zabezpieczeń.

  • To dziennikarze mają taki standardowy tekst, powinno być AWARIA instalacji elektrycznej.

 2. Nowy akumulator 250, a straty po pożarze 25 klocków. Nie wiem czy warto ładować akumulatory latem …

 3. Plus i minus to jedyne czym żyję… Plus i minus!

 4. To se chłopina podładował akumulator….

 5. akumulator obsługowy i bez obsługowy !!!! jest różnica !??? …

  • Jaka różnica, o czym ty człowieku piszesz? Jakie to ma znaczenie jaki akumulator? Mądrego dobrze posłuchać 😁

 6. kierowca fiata

  bezpiecznik topikowy jest pewniejszym rozwiazaniem niz,,es” pod warunkiem ze ktos nie zalozy np.druta w zamian bo tu tkwi problem a roznicowki tez sa niepewne.pewnie gosc mial tandetny prostownik

 7. Już z właścicielem ugadalem od wtorku zaczynamy to robić 200 zł z metra ugadalem

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!