690 680 960

Kampania „Łączą nas drzewa” dotarła na Lubelszczyznę. Posadzili ponad tysiąc buków (zdjęcia)

Na terenie Nadleśnictwa Świdnik przeprowadzono sadzenie drzew z udziałem zaproszonych gości. Wydarzenie uświetnili członkowie Koła Gospodyń i Gospodarzy z Krzczonowa.

W czwartek w miejscowości Piotrkówek w gminie Krzczonów odbyło się uroczyste sadzenie lasu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Łączą nas drzewa”. Została ona zainaugurowana w marcu przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Sadzenie drzew z udziałem zaproszonych gości na terenie Nadleśnictwa Świdnik początkowo planowano przeprowadzić w kwietniu, jednak termin został przełożony z uwagi na obowiązujące obostrzenia.

Pomysłodawcą oraz inicjatorem akcji jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska, które postanowiło zrealizować projekt wspólnie z Lasami Państwowymi. Głównym jego celem jest zachęcenie społeczeństwo do troski o nasze narodowe dziedzictwo jakim są lasy.

W sadzeniu lasu koło Krzczonowa wzięli udział m.in. przedstawiciele Ministerstwa Klimatu i Środowiska na czele z sekretarzem stanu Edwardem Siarką, posłowie Teresa Hałas, Jerzy Bielecki, Jan Kanthak i Sylwester Tułajew, wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik, członek zarządu województwa lubelskiego Sebastian Trojak, a także reprezentanci władz samorządowych z powiatu świdnickiego, służb mundurowych, organizacji pozarządowych, uczelni i instytucji, z którymi na co dzień współpracują lubelscy leśnicy.

Po wykonaniu nadleśniczego Nadleśnictwa Świdnik Adama Kota instruktażu prawidłowego sadzenia, uczestnicy wydarzenia posadzili ponad tysiąc sadzonek buka. Jak wyjaśniali leśnicy, gatunek ten wybrano w związku z postępującym procesem przebudowy drzewostanów. Polega on na dostosowaniu składu gatunkowego drzew do istniejących warunków przyrodniczo-klimatycznych.

(fot. RDLP)

5 komentarzy

 1. Niektórzy zrobią wszystko dla kasy :)

  Za 50 lat wyrośnie z tego może 2ha ładnego lasu. W tej chwili LP tną na potęgę chyba tylko żeby zapłacić osobom z branży medycznej za tą fałszywą pandemię !!!!!

 2. Oby się przyjęły.

 3. Piękna propaganda. Wpuściliście ludzi ,zasadzili kilka drzewek ,zdjęcia porobione , goście się rozjechali i znowu można było zamknąć szlaban żeby nikt sie nie szwendał po Waszym lesie ?
  Dlaczego nie pokazaliście wjazdu w to miejsce gdzie stoją tablice informacyjne jaki to Krzczonowski Park Krajobrazowy jest piękny a przed tablicami stoi jeszcze piękniejszy szlaban . Przy rezerwacie
  'Chmiel” jest podobna patologia. Tablice informacyjne stoją przy skrzyżowaniu i zero parkingu.

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas