Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Posiadał tytoń bez wymaganej akcyzy

Chełmscy policjanci na jednej z posesji w gminie Dorohusk ujawnili ponad 50 kg suszu tytoniowego. Mundurowi zatrzymali 49-latka, który usłyszał już zarzuty.

Policjanci z Chełma podczas przeszukania jednej z posesji na terenie gminy Dorohusk natrafili na ponad 50 kg suszu tytoniowego.

W związku ze sprawą zatrzymali mieszkającego tam 49-latka. Wartość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego oszacowana została na kwotę ponad 27 tys. zł.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty. Za posiadanie tego typu produktów tytoniowych bez wymaganej akcyzy grozi mu kara grzywny.

(fot. Policja Chełm)

6 komentarzy

  1. A policja apelowała o zaprzestanie przestępstw na czas trwania epidemii.

  2. Ten tytoń wygląda na zebrany jakiś czas temu. Apel go nie dotyczył.

  3. Teraz zdałem sobie sprawę w jak przestępczej rodzinie się wychowałem, jakieś 15 lat temu rodzice handlowali takiego tytoniu po kilka ton rocznie.

  4. 123 szykuj się na wjazd policji o 6 rano.

  5. Czyli gdybym posadził, zebrał i wysuszył a nie odsprzedał do zakładów tytoniowych to został bym przestępcą? Czy czegoś nie rozumie, że ktoś może posadzić dla własnych potrzeb aby zrobić sam sobie papieroska.

  6. chodzi o to że tylko władza ma prawo zarabiać na truciu obywateli,jak chcesz sam sie truć to musisz zapłacić akcyzę,to sie nazywa wolność i demokracja w skrócie PIS