Pościg za bmw: Uciekinierzy złapani w Kalinówce (wideo,zdjęcia) TYLKO U NAS

W czwartek wieczorem na drodze ekspresowej z Piask do Lublina rozegrały się sceny jak z filmu sensacyjnego. Pędzące bmw a za nim radiowozy policji. Uciekinierów zatrzymano dopiero w Kalinówce, po tym jak zderzyli się z innym pojazdem.

Wszystko zaczęło się około godziny 20-tej na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Brzeziczki koło Piask. Patrol funkcjonariuszy Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zauważył nadjeżdżające od strony Chełma auto, którego kierowca nie zwracał uwagi na znaki drogowe, jechał z nadmierną prędkością oraz wykonywał niebezpieczne manewry. Gdy policjanci dali kierującemu bmw znaki do zatrzymania, ten zwolnił, tak jakby miał za chwilę stanąć, jednak po kilku sekundach momentalnie ruszył do przodu i z ogromną prędkością zaczął uciekać w stronę Lublina.

Policjanci natychmiast ruszyli w pościg, informując inne patrole o kierunku przemieszczania się uciekającego pojazdu. Kierowca jechał bardzo agresywnie, nie zwracając uwagi na innych uczestników ruchu drogowego, wielokrotnie o włos unikając zderzenia z innymi pojazdami. Po kilkunastu kilometrach, na zwężeniu jezdni w Kalinówce, uciekający pojazd uderzył w jadącego przed nim seata, po czym wjechał na gruntową drogę biegnącą wzdłuż nowo budowanego wiaduktu, która to po około 200 metrach się skończyła. Nie mając dalszej drogi ucieczki, kierowca wraz z pasażerem postanowili uciec pieszo.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska