Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pościg za 16-latkiem na motocyklu. Mandat dostała matka, nastolatek stanie przed sądem

W minioną sobotę parczewscy policjanci po pościgu zatrzymali 16-latka kierującego motocyklem bez uprawnień. Wkrótce nastolatek stanie przed sądem. Mundurowi ukarali jego matkę mandatem za udostępnienie pojazdu wbrew przepisom.

W minioną sobotę wieczorem parczewscy policjanci na ul. Klonowej w Parczewie podjęli próbę zatrzymania osoby podróżującej na motocyklu marki Romet. Kierujący nie reagował jednak na wydawane przez policjantów sygnały przez mundurowych i zaczął uciekać drogą gruntową, między polami. Podczas wykonywania manewru skrętu w lewo kierowca przewrócił się. Motocyklista podczas upadku nie odniósł żadnych obrażeń ciała i nie potrzebował pomocy medycznej.

Jak się okazało, jednośladem kierował 16-latek bez uprawnień. Chłopiec w rozmowie z policjantami przyznał, że bał się zatrzymać, gdyż miał świadomość, że nie posiada uprawnień. Nastolatek był trzeźwy. Wkrótce stanie przed sądem rodzinnym. 300 złotych mandatu otrzymała jego matka, która udostępniła mu motocykl.

W sytuacji, gdy za kierownicą znajduje się nieletni, sprawa trafia do sądu rodzinnego. W takich przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia.

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. Zamiast 300zl dowalić 3000zl,to by mamusia zapamiętała a tak dalej będzie śmigał rometem

  • pewnie zarejestrowała na siebie jego motorower, a młody sobie nazbierał. zapłaci mamie te 300zł i na pewno nic się nie zmieni w ich postępowaniu. co mu da zakaz do 21. roku życia? teraz nie ma uprawnień i jeździ…

  • i jeżeli ona ma prawo jazdy to należy zweryfikować odpowiednim egzaminem bo normalny człowiek wie, że nie wolno bez uprawnień poruszać się pojazdami silnikowymi po drogach publicznych. Ale motorem może jeździć po mieszkaniu pod tolerancyjnym nosem „mądrej” mamusi.

 2. Takim demonem prędkości mógłby jeździć z kat. A1. Jeśli sobie nazbierał na pojazd to mógłby i na kurs prawa jazdy.

  • Przypomnij mi, od jakiego wieku można zrobić PJ A1?

   • Od 16 lat. Akurat.

    • A myślisz, że patolusów interesuje zalegalizowanie takich spraw? Przecież to zabawa. On niczego złego nie robi. To samo tyczy się quadów kupowanych małoletnim. Ale czego tu oczekiwać jak pewnie połowa ludzi myśli, że np minicarem można kierować na dowód jak skuterem. Otóż nie można. I nie można nim kierować mając zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 3. Do rz e zrobil

 4. Chłopak przynajmniej ma świetną zabawę.

 5. ale madra mausia