690 680 960

Porzucił samochód, próbował uciec pieszo. Policjanci zabezpieczyli kilka tysięcy porcji dilerskich narkotyków (wideo, zdjęcia)

Mieszkaniec Białej Podlaskiej trafił do tymczasowego aresztu za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas kontroli drogowej w jego samochodzie, jak i w miejscu zamieszkania, bialscy funkcjonariusze ujawnili amfetaminę, mefedron i marihuanę. Zarzuty posiadania narkotyków usłyszały również dwie kobiety w wieku 19 i 23 lat oraz 33-letni obywatel Białorusi.

Bialscy kryminalni ustalili, że 28-letni mieszkaniec miasta może posiadać przy sobie znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany podczas wspólnych działań kryminalnych z policjantami bialskiej drogówki na terenie gminy Biała Podlaska. Kierujący autem 28-latek próbował jeszcze uniknąć odpowiedzialności porzucając samochód i kontynuując ucieczkę pieszo. Mężczyzna szybko jednak został zatrzymany przez policjantów.

– Podczas kontroli mężczyzna zachowywał się nerwowo i był pobudzony, dlatego mundurowi przebadali go na zawartość narkotyków w organizmie, potwierdzając wstępnie, że kierował pod ich wpływem. Dodatkowo została od niego pobrana krew do badań na zawartość substancji zabronionych w jego organizmie. W trakcie przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili narkotyki zarówno w aucie mężczyzny jak też na terenie wynajmowanej przez niego posesji. Kryminalni zabezpieczyli amfetaminę, mefedron i marihuanę, które wystarczyłyby do sporządzenia ponad 9 tysięcy porcji dealerskich tych narkotyków. Tam też zabezpieczyli wagę i kilkaset woreczków foliowych – relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Mundurowi zatrzymali 28-latka i doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Mężczyzna odpowiadał będzie zarówno za posiadanie znacznej ilości narkotyków i kierowanie pod ich wpływem, jak też za kierowanie autem pomimo dwóch aktywnych zakazów. Przed weekendem Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

– Do sprawy zatrzymane zostały również dwie pasażerki auta w wieku 19-23 lat. W przypadku starszej z kobiet policjanci ujawnili narkotyki zarówno przy niej jak też w miejscu zamieszkania. Nielegalne substancje zostały ujawnione również w miejscu zamieszkania 19-latki oraz samochodzie użytkowanym przez jej znajomego 33-letniego obywatela Białorusi. Cała trójka również usłyszała zarzuty. Ustalamy wszystkie okoliczności ten sprawy, która ma charakter rozwojowy – dodaje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

(fot. Policja Biała Podlaska)

7 komentarzy

 1. a to mozna bez nakazu sadowego przeszukac samochod?

  • Jak nadarzy się okazja np przy okazji ucieczki przed kontrolą drogową.

  • Pytasz, bo zastanawiasz się, czy możesz zabronioną pornografię trzymać „bezpiecznie” w samochodzie? Odpowiadam Ci – nie możesz.

 2. … dres z lampasem i logo firmy mówi wszystko o osobniku bez legitymowania , nawet policyjny tajniak tak się konspiruje , a kiedyś były długie płaszcze

 3. Jakby nie było popytu to od razu by się zmniejszyła ilość prochów.

 4. 2 zakazy i trzeci w drodze. Dobry materiał na Kierowcę Męczennika.
  Wpierw mu 80-letnia babcia wtargnęła, a drugim razem alkomat był niehomogenizowany, a badanie krwi na obecność alkoholu wykonywał laborant, który jest rowerzystą, i dolał spirytusu do próbówki.

 5. Duda ułaskawi.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas